Draugystės tiltas jungia Kauno rajono Kulautuvos pagrindinę mokyklą ir Punsko Kovo 11-osios licėjų

Kaunas
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Apie ypatingą patirtį ir užsimezgusią dviejų mokyklų – Kulautuvos pagrindinės ir Punsko Kovo 11-osios licėjaus – draugystę liudija dalyvavimas bendrame tarptautiniame projekte „Draugystės tiltais į istorinę atmintį“, finansuojamame Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis. Projektą organizavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o jį parašė ir finansavimą, beveik 6 500 eurų, jam vykdyti gavo Kulautuvos pagrindinės mokyklos administracijos ir mokytojų komanda.

Projekto „Draugystės tiltais į istorinę atmintį" tikslas – stiprinti dviejų šalių – Lietuvos ir Lenkijos – jaunimo  draugiškus ryšius ir skatinti istorinį dialogą, domėjimąsi abiejų šalių bendra istorija.

Projektas skirtas paminėti ATR Gegužės 3-osios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms. Jo metu suorganizuota 4 dienų kelionė po Lenkiją – lankant lietuviškas saleles, Varšuvą, Krokuvą, Zakopanę.

Beveik 50 jaunų žmonių iš abiejų mokyklų turėjo puikią galimybę aplankyti miestą, kuriame prieš 230 metų karališkosios pilies, Abiejų Tautų Respublikos valdovų rezidencijos, Senatorių salėje buvo priimta Gegužės 3-iosios Konstitucija – pirmoji rašytinė konstitucija Europoje.

Projekto dalyviai turėjo progą apsilankyti ir įspūdingame prie Vyslos upės įsikūrusiame Vavelio architektūriniame komplekse, kur akį traukia gotikinė pilis bei Vavelio katedra, kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai, vyko reikšmingiausi valstybiniai įvykiai: valdovų karūnavimai, laidojimo ceremonijos, pergalių šventės. Buvo įdomu vaikščioti ten, kur istorija kalba - Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucijos rankraštis irgi saugomas Krokuvoje, Lenkijos mokslų akademijos bibliotekoje.