Angle down Atgal

„Draugystės ąžuolai“ Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykloje

Spalio 6–11 dienomis Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykloje buvo vykdomas Lietuvos–Lenkijos jaunimo mainų projektas „Draugystės ąžuolai“, kuriame dalyvavo 20 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių jaunuolių.

Projekto dalyviai susipažino lygiai prieš metus, dalyvaudami projekte Lenkijoje „Mus jungia draugystė, nors skiria kalba“.

Lietuvos–Lenkijos jaunimo mainų fondo veiklos tikslas remiasi siekiu stiprinti Lietuvos ir Lenkijos jaunosios kartos vaidmenį formuojant bendradarbiavimu ir draugyste grįstus tarptautinius tarpusavio santykius. Fondas finansuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainus, renginius, susitikimus, projektus, kuriuos rengia ir įgyvendina organizacijos, skatinančios abiejų šalių jaunimo mainus ir įvairias iniciatyvas, taip pat informacinius projektus, kuriais siekiama skatinti minėtų šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pakantumą, supratimą ir pripažinimą, keitimąsi gerąja patirtimi.

Viešėdami Lietuvoje jaunuoliai iš Lenkijos susipažino su Kazlų Rūdos miesto apylinkėmis, aplankė Lietuvos sostinę Vilnių, Trakus, dalyvavo edukacinėse programose Ožkabalių kaime ir Trakų amatų centre, kurių metu kepė ir ragavo „razavinius“ blynus, stebėjo gilių kavos gaminimo procesą, kepė, dekoravo ir ragavo meduolius. Vaikštinėdami po Tautinio Atgimimo ąžuolyną ieškojo žymių Lietuvos žmonių garbei pasodintų ąžuolų, atliko įvairias pažintines užduotis. Eidami Kazlų Rūdos miškų urėdijos pažintiniu taku jaunuoliai gėrėjosi rudenėjančia gamta, jos grožiu ir įvairove. Sužinojo, kokie gyvūnai gyvena mūsų šalies miškuose, susipažino su turtinga augmenija ir istorine apylinkių reikšme, atliko nuotaikingas užduotis tarpinėse žygio stotelėse.

Jaunimas kartu praleido smagų tautų vakarą, kur visi kartu degustavo tradicinius lietuviškus patiekalus, pasidalijo dovanėlėmis, šoko, dainavo, žaidė nuotaikingus žaidimus ir smagiai leido laiką draugų apsuptyje. Savo gebėjimus ir išvykų metu patirtus įspūdžius projekto dalyviai išreiškė meninėmis priemonėmis. Bendra meninė veikla suartino dalyvius, jaunuoliai piešė, lipdė Trakų ir Gedimino pilis. Iš Ožkabalių ąžuolyne surinktų gilių ir ąžuolų lapų kūrė draugystės medį, kartu pasidžiaugė pasiektu rezultatu.

Projektą vainikavo mokyklos teritorijoje šalių dalyvių pasodintas draugystės ąžuolas, kuris amžinai primins apie užsimezgusią abiejų tautų draugystę ir kartu praleistas akimirkas. Kaip draugystės simbolis toks pats ąžuoliukas buvo padovanotas projekto partneriams iš Lenkijos. Šis ąžuoliukas bus pasodintas Koložabo mokyklos teritorijoje. Jautraus atsisveikinimo metu dalyviai vieni kitiems dėkojo už kartu praleistas nuotaikingas akimirkas. Mes nesakome sudie, tariame „Iki pasimatymo“...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite