Angle down Atgal

Draugystė su bitėmis pasiteisino

Žaliakalnyje esančiame viešbutyje „Babilonas“ skanaujami pirmieji bendradarbiavimo su Urbanbee.lt bitininkų bitėmis vaisiai – iš ant stogo esančių avilių išsuktas medus.

Mieste bitė – pastebima rečiau, tačiau miesto bitininkyste užsiimantys Urbanbee.lt įmonės steigėjai, kauniečiai Visvaldas Varžinskas ir Paulius Chockevičius tikina, kad įsileisdami bites į miesto aplinką, suteikiame šansą išlikti ir joms, ir visai žmonijai. Urbanbee.lt bitininkai kelias bičių šeimas ant Žaliakalnyje esančio viešbučio stogo įkurdino praėjusios vasaros pradžioje.

Paprašyti apibendrinti trijų mėnesių bičių darbo rezultatus, bitininkai sakė: „Bičių darbo rezultatai nustebino. Daugiau nei užmiestyje surinkta pikio. Išsukome liepos mėnesio medų. Jis pasižymi ypač ryškiomis liepų medaus savybėmis. Jaučiamas citrusinis liepų medaus aromatas ir poskonis, gerklėje sukeliantis švelnų perštėjimą. Tai liepų medaus požymiai“.

Bitininkai tvirtino dar negalintis pasakyti, kiek iš viso kilogamų medaus sunešta į ant viešbučio stogo esančius avilius.

„Kiekiai bus aiškūs, kai pasibaigs bitininkystės sezonas. Nuolat bendraujame su miesto bitininkais iš Londono, Lenkijos. Žinome, kad ten surenkami medaus kiekiai ne mažesni nei sunešama į atokiau nuo miestų esančius bitynus. Pavyzdžiui, Londono mieste iš avilio galima prisukti apie 70 kilogramų medaus“, - atkreipė dėmesį bitininkai.

Jų tvirtinimu, mieste sunešto medaus kokybe abejojantys žmonės nuogąstauja be reikalo.

„Natūralu, kad tokie klausimai šiuo metu kyla ir mūsų visuomenėje. Būta daug mitų ir stereotipų, tačiau atliekami moksliniai tyrimai bei pateikiami mokslininkų publikacijų rezultatai leidžia nesunkiai juos paneigti. JAV, Didžiosios Britanijos ir neseniai publikuotų Serbijos mokslininkų tyrimai leidžia daryti išvadą, kad miesto aplinkoje bičių populiacijos mirtingumas sumažėja nuo 30 iki 18 proc., lyginant su užmiesčiu, o miesto tarša nedaro jokios įtakos medaus kokybei. Atlikus to paties regiono miesto ir užmiesčio medaus kokybės tyrimus nustatyta, kad didelių skirtumų tarp jų nėra, o miesto meduje esančių teršalų ar sunkiųjų metalų kiekis neviršija užmiesčio bandinių parametrų. Bet kokiu atveju, siekdami užtikrinti Lietuvos miestuose surenkamo medaus kokybę, atliekame medaus tyrimus ir pateikiame išsamią informaciją klientams apie medaus saugumą ir tinkamumą vartoti. Konkrečiai ant „Babilono“ stogo esančiuose aviliuose suneštas medus jau yra pakeliui į tyrimus atliekančią instituciją. Be abejonės miesto bitininkystė padeda kovoti su miesto tarša, nes gausesnis bičių kiekis užtikrina geresnę augalų vegetaciją, o ši – žalesnį miesto rūbą“, - sakė bitininkai.

Bendradarbiavimą su ant stogo įsikūrusiomis bitėmis puikiai vertina ir vienas „Babilono“ bendraturčių Raimondas Krištaponis.

„Iš ryto kaip tik išgėrėme arbatos su mūsų medumi. Pasidžiaugėme, kad gražiai bitės dirba, kad nesukelia viešbučio gyventojams nepatogumų. Didžiuojamės, kad bitės tapo mūsų viešbučio ir mūsų vystomo eko turizmo etikete“, - pabrėžė R. Krištaponis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite