Angle down Atgal

Draugystė ir muzika

Šiaulių miesto ir Etten-Leuro miesto Nyderlanduose draugystė tęsiasi jau daugelį metų. Šiuos ryšius ypač puoselėja įvairiuose kultūrinėse mainų programose dalyvaujantys meno ir kultūros atstovai.

Balandžio 23-30 dienomis Etten-Leure svečiavosi Šiaulių pirmosios muzikos mokyklos ansamblis „Animato“ (vad.Kristina Kuprytė).

Balandžio 27 d. Nyderlanduose kasmet švenčiama tradicinė šalies šventė, skirta Nyderlandų karaliaus gimtadieniui. Tą dieną švenčia visa šalis, muzikiniai kolektyvai pasirodo miestų aikštėse, visa Olandija tampa, kaip skambantis festivalis.

Ansamblis „Animato“ taip pat turėjo galimybę koncertuoti šių metų šventėje Etten-Leuro rotušės aikštėje, kur sulaukė didelio klausytojų dėmesio ir komplimentų. Tautiniais instrumentais, kanklėmis ir mušamaisiais, grojantys vaikai nepaliko abejingų.

Dar vienas ansamblio koncertas vyko Belgijoje, Meersel-Dreef mieste, Kapucinų vienuolyno bažnyčioje. Bažnyčioje buvo daug klausytojų, kurie aplodismentais skatino vaikus pratęsti pasirodymą, ansambliui „Animato“ teko groti daugiau nei buvo planuota. Ansambliečiai ne tik koncertavo, bet taip pat turėjo galimybę pramogauti ir geriau susipažinti su Nyderlandų šalies kultūra, įspūdingas Eftelingo atrakcionų parkas vaikams, tikriausiai, paliko patį didžiausią įspūdį, tai viena iš priežasčių, kodėl vaikai svajoja ten sugrįžti.

Kaip ir daugelis pažintinių-koncertinių kelionių, tai ne tik įspūdžiai, bet ir motyvacija, akiračio praplėtimas, savarankiškumo ugdymas, o svarbiausia, kad po kelionės grįžtame kaip tikra komanda, kurios teigiamas poveikis yra didesnis supratimas vienas kito tiek bendravime, tiek muzikoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite