Nuotraukos iš darželio archyvo
Angle down Atgal

Draugo diena Marijampolės lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“

„Geriausi draugai girdi, net jei tu nekalbi...“

Graži draugystė suteikia vaikams visavertiškumo jausmą, pasitikėjimą, artumą, supratimą. Turėti tikrą draugą – didelis džiaugsmas, o pati draugystė padeda vaikams augti, pažinti pasaulį, atskleisti save. Kartu su draugais galima smagiai leisti laiką, dalintis paslaptimis, savo mažomis patirtimis ir, žinoma, žaislais.

Tarptautinės draugo dienos išvakarėse, lapkričio 28-ąją, mažieji ankstyvojo amžiaus grupių „Meškiukai“ ir „Žirniukai“ mažyliai ir jų mokytojos sukvietė visą bendruomenę į meninio ugdymo salę pažaisti smagių žaidimų, padainuoti linksmų dainelių, patrepsėti triukšmingą šokį „Apkabink draugą“, pralinksminti savo plačia šypsena ir tiesiog linksmai pašėlti smagiame draugų ratelyje.

Visą savaitę lopšelio-darželio vaikai grupėse piešė savo draugą, meistriškai rinkdami dažų paletės spalvas ir taip leisdami atsiskleisti savo kūrybiškumui. Linksmas piešimas kartu su draugu visada suteikia daugybę progų ir drąsos įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias veiklas. Ir labai smagu, kai tave nustebina geriausio draugo piešinys.

Tarptautinės draugo dienos proga lopšelyje-darželyje atidarėme ankstyvojo amžiaus vaikų piešinių parodą „Šliaužia sraigė takeliu...“ ir surinkome darželio ugdytinių piešinių knygelę „Draugystės knyga“, kuria galėsime visi drauge pasidžiaugti ir su kitais pasidalinti.

O kad ši draugystė visada būtų tvirta, kvietėme visus vaikučius su savo mokytojomis grupėse susėsti prie arbatos puodelio ir padiskutuoti, kas padeda vaikams išlaikyti draugystę ir draugus, o kas ją griauna, kas juos džiugina ir liūdina, kas padeda sunkioje situacijoje. Kiekvienas ugdytinis dalijosi savo maža draugavimo patirtimi – juk taip gera turėti tikrą draugą, o draugystę puoselėti svarbu išmokti jau ankstyvoje vaikystėje.

Mūsų darželis žino stebuklingą receptą, kaip nesipykti ir visada draugauti – mes kartu šokame, dainuojame, sportuojame, nuliūdusį paguodžiame, parkritusiam ranką paduodame ir visada šypsomės. Tad rytą pradedame su šypsena ir linksmi žengiame į darželį gražiu draugystės takeliu.

Asta BLAŠKEVIČIENĖ, Zita KUNCIENĖ, Snieguolė KARPAVIČIENĖ, Vida BUZIENĖ, ikimokyklinio ugdymo mokytojos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite