Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Drama Trakų rajone: namo lydėta moteris pateko į nuožmaus prievartautojo rankas

Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad pažįstamą moterį namo palydėti turėjęs, tačiau pakeliui ją sumušęs, išprievartavęs ir išžaginęs Trakų rajono gyventojas Tomas Silickis turės pataisos namuose praleisti daugiau nei trejus metus. Jau anksčiau nuteistas vyras kartu su advokatu bandė įrodyti, kad yra nekaltas, tačiau nesėkmingai.

Į teismą T. Silickį atvedusi istorija prasidėjo 2017 m. spalio 15 d., apie 6 val. ryto. Po išgertuvių Trakų rajone vyras vieną sugėrovių lydėjo namo, tačiau pakeliui sumušė, grasino numesti nuo skardžio, taip pat įvairiais būdais seksualiai išniekino, todėl ir sulaukė kaltinimų ne tik dėl išžaginimo, bet ir dėl išprievartavimo oraliniu būdu.

T. Silickis buvo sulaikytas po kelių valandų ir padarė dar vieną nusikaltimą – pateikė pareigūnams ne savo, o kito žmogaus asmens tapatybės kortelę. Iš kur vyras gavo šį dokumentą, taip ir liko nenustatyta.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmai T. Silickį dar 2018 m. gruodį pripažino kaltu dėl išžaginimo, išprievartavimo ir disponavimo svetimu dokumentu, tačiau nuosprendis vyrui įsigaliojo tik pastarosiomis dienomis. Kartu su advokatu nuteistasis jį buvo apskundęs, prašė išteisinimo dėl seksualinių nusikaltimų ir su laisvės atėmimu nesusijusios bausmės už disponavimą svetimu dokumentu.

Pusketvirtų metų kalėti nuteisto T. Silickio advokatas teigė, kad teismas nepagrįstai jo kliento parodymus vertino kaip gynybinę versiją, o nukentėjusiosios parodymai esą buvo nenuoseklūs ir turėtų būti vertintini kritiškai. T. Silickis pripažino, kad lytinių santykių tarp jo ir nukentėjusiosios būta, tačiau be prievartos, o apie išprievartavimą moteris neva pranešė todėl, kad bijojo sugyventinio keršto.

Skundu atkreiptas dėmesys ir į tai, kad nukentėjusioji buvo stipriai apgirtusi – praėjus kelioms valandoms po padaryto nusikaltimo jai buvo nustatytas 2,68 promilės girtumas, moteris nesugebėjo rasti tikslios vietos, kurioje buvo įvykdytas nusikaltimas.

Bylos duomenimis, nukentėjusioji naktį prieš nusikaltimą vartojo alkoholio, galėjo susimušti su kita moterimi, galiausiai pažįstamos vyras ar sugyventinis po išgertuvių turėjo ją palydėti namo, tačiau pakeliui išprievartavo.

Nors nuteistasis bandė įrodyti, kad buvo nepagrįstai apkalbėtas, o sumušimai ir sužalojimai ant nukentėjusiosios kūno galėjo būti padaryti muštynių su kita moterimi metu, Vilniaus apygardos teismas atmetė vyro skundą. Anot jį išnagrinėjusios teisėjų kolegijos, išprievartautos moters parodymai yra pakankamai nuoseklūs ir patikimi, kad nekiltų abejonių dėl padaryto nusikaltimo. Teisėjai taip pat konstatavo, kad nukentėjusioji neturėjo pagrindo bijoti tariamo sugyventinio keršto.

Tiesa, Vilniaus apygardos teismas beveik pusmečiu sušvelnino T. Silickiui paskirtą bausmę, atsižvelgęs į disponavimo svetimu dokumentu, kaip nusikalstamos veikos, mažareikšmiškumą – vietoje pusketvirtų metų vyras už grotų turės praleisti 3 metus 20 dienų. Nuteistasis taip pat turės atlyginti padarytą moralinę žalą – pastarąją teismai įvertino 2 tūkst. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite