Angle down Atgal

Drama šalia Vilniaus: vyrui buvusius romanus priminusi žmona buvo itin sunkiai sužalota

Už tai, kad sutuoktinė priminė apie praeityje vykusius nuklydimus į kairę, Širvintų rajono gyventojas žmonai neatleido – taip smarkiai sumušė, kad lūžo šonkauliai, plyšo žarnos, pradėjo nebeveikti inkstai. Moteris išgyveno, o smurtautoją Vilniaus apygardos teismas dvejiems metams pasiuntė už grotų.

Itin žiaurus nusikaltimas buvo įvykdytas šių metų vasario 16 d., apie 21 val. vakaro. Į teisiamųjų suolą sėdo E. M. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau jų atskleidimas pažeistų nukentėjusios moters interesus – Alfa.lt) prieš tai jau du kartus buvo teistas Širvintų rajono apylinkės teisme už tai, kad keturis kartus smurtavo prieš savo gyvenimo draugę.

Praėjusieji smurto atvejai nebuvo itin sunkūs, tačiau penktasis kartas nemelavo – nustatyta, kad nuo alkoholio apsvaigęs E. M., kilus konfliktui namuose, žmoną parvertė, tuomet keturis kartus spyrė jai. Spyriai baigėsi plonosios žarnos plyšimu, komplikuotu ūminiu pilvaplėvės uždegimu, ūminiu inkstų funkcijos nepakankamumu, sepsiu, trombocitopenija ir anemija, keliais lūžusiais šonkauliais ir kraujosrūva po kietuoju smegenų dangalu.

Bylai pasiekus teismą, vyras pripažino savo kaltę. Kaip paaiškėjo, šeima turėjo vaikų, kuriuos nusikaltimo metu buvo išsiuntę pas senelius, o patys susiginčijo, kadangi sutuoktinė esą ėmė prikaišioti, kad vyras daug neuždirba, taip pat priminė anksčiau turėtus romanus.

Anot E. M., akimirkos, kaip pykčio pagautas sumušė žmoną, jis neprisimena, o smurtą patyrusi sutuoktinė esą nesiskundė, nors ir kentėjo skausmus, ir prašė medikų nekviesti. Tik po dviejų dienų, vasario 18-ą, vaikus atvežusi močiutė pamatė, kad moteriai negerai, todėl parsivežė ją namo ir iškvietė medikus.

Teisme žmoną sunkiai sužalojęs vyras teigė, kad su sutuoktine susitaikė, tačiau kartu nebegyvena.

Panašią versiją pateikė ir pati nukentėjusioji, pasak kurios, vasario 16 d. ji ir vyras išgėrinėjo pirtyje, o grįžus namo prasidėjo konfliktas, kadangi ji pradėjo sutuoktinį įžeidinėti, priekaištauti dėl mažų uždirbamų pajamų ir dėl turėtų meilės romanų.

Moteris taip pat teigė neatsimenanti, kaip ją pradėjo mušti, tik tiek, kad kitą rytą pabudo lovoje, jausdamasi labai blogai.

Anot nukentėjusiosios, kadangi kamavo dideli skausmai, ji pati parašė vaikams, klausdama, ar močiutė neturi vaistų. Atvažiavusios dukterys atvežė vaistų, o pamačiusios, kad motinai labai blogai, dukterys pranešė močiutei, kuri vėliau atvažiavo su jos broliu.

Pasak moters, sužalojimai buvo tokie sunkūs, kad gydymas ligoninėje truko tris mėnesius. Tačiau nukentėjusioji parodė, kad smurtas buvo atsitiktinis, tai nėra gyvenimo būdas, kad tai trečias atvejis per beveik 20 bendro gyvenimo metų.

Moteris taip pat teigė, kad sutuoktiniui atleido, o atskirai gyvena tik dėl skirtų apribojimų.

Kaip paaiškėjo iš bylos duomenų, nuteistasis kartu su nukentėjusiąja augina aštuonis nepilnamečius vaikus.

Nors teismo metu E. M. prašė neskirti jam realios laisvės atėmimo bausmės, motyvuodamas tuo, kad susitaikė su žmona, o ši jam atleido, Vilniaus apygardos teismas pažymėjo, kad vyro padėtį sunkina tai, kad nusikaltimo metu jis buvo apgirtęs, taip pat ir bandymai nuslėpti savo smurtą.

„Teismas itin svarbia aplinkybe laiko tai, kad kaltinamasis po įvykio ne tik pats nereagavo į sutuoktinės pilvo apačios skausmą, kurį ji nurodė jaučianti iš karto po smurto, tačiau ir neleido liudytojai, praėjus daugiau nei parai po įvykio, kviesti medicinos pagalbos. Nors jis ir galėjo tikėtis, kad skausmas yra laikinas, ir nesuprasti, kokias pasekmes sukėlė jo smurtas, tačiau aktyviais veiksmais neleidžiant iškviesti pagalbos, kurios akivaizdžiai, pasak liudytojos, reikėjo, rodo kaltinamojo abejingumą nukentėjusiosios sveikatai ir gyvybei“, – rašoma jau įsiteisėjusiame nuosprendyje.

Teisėja Nida Vigelienė nuteistajam skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, kurią teks atlikti pataisos namuose. Iš E. M. taip pat buvo priteista 11 243 eurai Vilniaus teritorinei ligonių kasai – tiek kainavo padarytų sužalojimų gydymas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite