Angle down Atgal

Drabužiai neturi lyties: Ispanijos mokytojai klasėse vilki sijonus

Vyrai mokytojai Ispanijoje prisijungė prie unikalaus judėjimo kovoje prieš lyčių stereotipus po to, kai vienos mokyklos mokinys praėjusiais metais buvo iš jos išmestas, nes vilkėjo sijoną.

Dabar mokytojai visoje šalyje klases veda vilkėdami šį tradiciškai moterims priskiriamą drabužį, tokiu būdu pasisakydami už didesnę toleranciją mokyklose, praneša Metro.co.uk.

Judėjimas pavadinimu „Drabužiai neturi lyties“ buvo sukurtas 2020-aisiais, o dabar kasdien vis labiau populiarėja. Visai neseniai du mokytojai socialiniuose tinkluose paviešino nusprendę iškeisti įprastas kelnes į stilingus sijonus. Jie šį žingsnį žengė po to, kai vienas jų mokinys praėjusį mėnesį sulaukė patyčių dėl savo apsirengimo.

Mokytojai Manuelis Ortega ir Borja Velazquezas išreiškė savo solidarumą, kai iš vieno moksleivio Valadolido miesto mokykloje bendraamžiai išsityčiojo, nes šis atėjo vilkėdamas marškinėlius su japonų animacijos herojais. Vėliau moksleivis buvo išprašytas iš klasės.

Ortega ir Velasquezas po šio incidento nusprendė imtis priemonių, jog patyčios būtų sustabdytos, o mokyklose atsirastų „daugiau tolerancijos“. Nuo gegužės pradžios abu šie mokytojai pamokas veda vilkėdami sijonus.

Jie žiniasklaidai sakė nusprendę tai padaryti ne todėl, kad susilauktų dėmesio socialiniuose tinkluose, bet tam, kad padidintų mokyklose toleranciją ir pagarbą aplinkiniams.

Kampanija „Drabužiai neturi lyties“ startavo pernai spalį, kai studentas vardu Mikelis Gomezas buvo išmestas iš savo mokyklos Bilbao mieste, nes vilkėjo sijoną. Mokykla taip pat jam liepė kreiptis į psichologą dėl tokio drabužių pasirinkimo.

Po incidento Mikelis socialiniame tinkle „TikTok“ pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame paaiškino, jog sijoną vilkėjo norėdamas palaikyti feminizmo judėjimą ir įvairovę.

Parengta pagal užsienio spaudą

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite