Angle down Atgal

Domininko Kosakovskio paplūdimio tinklinio turnyre - 12 komandų

Liepos 14 dieną centriniame stadione vyko pirmasis šios vasaros sezono paplūdimio tinklinio turnyras Kauno pavieto paseniūnio Domininko Kosakovskio taurei laimėti.

Varžybose dalyvavo po šešias vyrų ir moterų dvejetų komandas iš Jonavos, Kauno ir Marijampolė. Vyrai ir moterys savo grupėse žaidė „rato sistema“: kiekviena komanda sužaidė su visomis turnyre dalyvavusiomis komandomis po du setus ir už kiekvieną laimėtą setą pelnė po tašką.

Daugiausiai taškų surinko ir čempionais vyrų tarpe tapo mišri jonaviečio Arturo Daujoto ir marijampoliečio Klaido Šapalo pora, o moterų grupėje laimėjo turnyro šeimininkės Dastina Železniakaitė ir Reda Michnevičiūtė.

​Vicečempionais tapo jonaviečiai Sigitas Jurgilas ir Robertas Navickas bei viešnios iš Kauno – „ex-jonavietė“ Martyna Peleckaitė ir Laura Žlibinaitė. Trečią vietą turnyre pelnė jonaviečių poros: Rita Lisauskienė ir Simona Ciegytė bei Mėrūnas Savickas ir Arnoldas Komičius.

Šiemet, švenčiant Jonavos miesto 270-ąjį gimtadienį, visi Jonavos kūno kultūros ir sporto centro paplūdimio tinklinio turnyrai skirti Jonavą kūrusiems asmenims pagerbti ir svarbią miesto istoriją prisiminti. Kauno pavieto paseniūnis Domininkas Kosakovskis – vienas iš jų. Jis vienas pirmųjų įsikūrė Jonavoje: apie 1740 metus jis pasistatydino sau rūmus, kuriuose ir apsigyveno.

Jonava kūrėsi greta Skarulių dvaro, prie kelių brastos per Nerį. Ties šia brasta susikirsdavo vieškeliai, ėję į Vilnių, Kėdainius bei Lietuvos šiaurę ir latvių žemes. Ties brasta buvo ir dvi kryžkelės: dešinėje upės pusėje kirtosi Kauno-Ukmergės keliai, kairėje – susikirsdavo Kėdainių-Žiežmarių-Vilniaus bei Kauno-Ukmergės vieškelis.

Žemės abipus Neries ties brasta jau nuo XVI a. pabaigos priklausė Skarulskiams, o XVIII a. pradžioje šios žemės ir dvaras atiteko Kauno pavieto paseniūniui Domininkui Kosakovskiui. Manoma, kad prie kelių kryžkelės besikuriančią naująją gyvenvietę Domininkas Kosakovskis pavadino savo tėvo Jono arba Jano vardu.

Arvido Šimulio nuotr.
Apie Domininką Kosakovskį - Jonavos viešosios bibliotekos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite