Angle down Atgal

Domėjosi poliklinikos reikalais

Gegužės 17 d. rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas ir Savivaldybės gydytoja Aušra Kunčienė apsilankė VšĮ Biržų rajono savivaldybės poliklinika ir susitiko su jos direktoriumi Leonidu Sologubovu. Meras ir Savivaldybės gydytoja domėjosi, kaip sekasi pirminės sveikatos priežiūros grandies medikams, su kokiomis problemomis susiduria.

L. Sologubovas papasakojo, kad Poliklinika dirba stabiliai, stengiamasi bent po truputį gerinti darbo sąlygas gydytojams, paslaugas pacientams. Direktorius paaiškino, kad racionalus buvo sprendimas odontologijos paslaugas perkelti į Poliklinikos patalpas. Šiuo metu dirba du odontologai. Prikviesti odontologus dirbti Poliklinikoje nėra paprasta, nes privačiai dirbdami jie uždirba kur kas daugiau.

Direktorius užsiminė, kad odontologo prisibijantiems vaikams šią baimę padės įveikti speciali kamera, kurioje vaikai matys savo dantukus ir galės sužinoti, kaipo juos prižiūrėti.

Rengiamas kabinetas metodono programai, neseniai į naujas patalpas persikėlė Teritorinės ligonių kasos atstovas.

„Pinigus labai skaičiuojam. Rajone gyventojų mažėja, o mums Ligonių kasų skiriamos lėšos tiesiogiai priklauso nuo prisirašiusių gyventojų skaičiaus“, – kalbėjo L. Sologubovas. Anot direktoriaus, didžiausias rūpestis – kaimų medicinos punktai ir ambulatorijos. Visi supranta, kad jie reikalingi, tačiau neša didelius nuostolius: praėjusiais metais kaimo medicinos punktus teko dotuoti 60 tūkst. eurų, o Nemunėlio Radviliškio ambulatoriją – 35 tūkstančiais eurų. Lėšas, kurios skiriamos nuostoliams padengti, būtų galima panaudoti įrangai atnaujinti ar gerinti kitų paslaugų kokybę.

Meras V. Jareckas domėjosi, kokia yra Poliklinikos direktoriaus nuomonė dėl kaimo medicinos punktų ir ambulatorijų ateities. Direktorius pateikė savo pasiūlymus, kuriuos turėtų apsvarstyti būsima Savivaldybės darbo grupė. Ji turėtų įvertinti pirminės sveikatos priežiūros tinklą ir paslaugų prieinamumą Biržų rajone, pateikti pasiūlymus.

L. Sologubovas papasakojo, kaip sprendžiamos pacientus varginančios problemos. Neliko ilgų eilių prie kraujo tyrimų: šiuo metu kraujas imamas trijuose kabinetuose, sudėtingesniems tyrimams kraujas tris kartus per savaitę gabenamas į Kaune esančią modernią laboratoriją „Diagnostikos sistema“, nes pačiai poliklinikai įsigyti modernią kraujo tyrimo įrangą nėra tikslinga, tiek tyrimų, kad būtų išnaudojamos brangios įrangos galimybės, Poliklinikoje neatliekama.

Poliklinikos direktorius parodė medicininės reabilitacijos kabinetą. „Ligonių kasos šių procedūrų nefinansuoja, tačiau ligoniams jos labai reikalingos ir jie patys sutinka mokėti. Nei nuostolių, nei pelno reabilitacijos paslaugos mums neatneša“, – paaiškino L. Sologubovas ir pasiūlė merui V. išbandyti modernią, keletą funkcijų atliekančią masažinę kėdę, kurią Poliklinikai padovanojo Norvegijoje gyvenanti buvusi biržietė. Moteris atsiuntė brangią dovaną Poliklinikai, o savo pavardės viešai skelbti atsisakė.

Poliklinika ruošiasi įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą ir įrengti patogius privažiavimus prie Poliklinikos bei atsiveriančias duris. Iš projektinių lėšų įrengtas naujas liftas ligoniams, nes senasis nuolat gesdavo, o jo remontas kainuodavo itin brangiai.

Savo lėšomis ir pagal paties direktoriaus sumanymus skoningai tvarkoma Poliklinikos aplinka.

Parengė Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite