Angle down Atgal

Domas Griškevičius: „Negaliu sulaukti, kada vėl galėsiu grįžti į aikštę“

Savaitraštis „Etaplius“ tęsia straipsnių ciklą „Kada paskutinį kartą?“, kuriame pristatome Šiaulių miesto politikus – Tarybos narius. Kokie jie žmonės?

Kada paskutinį kartą?

– Žiūrėjote į žvaigždes?

– Mėnulis lyg ir ne žvaigždė, tad greičiausiai seniai. Atsimenu, kad tikrai pagalvojau paskutinės pilnaties metu, kad mūsų Žemės palydovas atrodo įspūdingai, ir kelias akimirkas tikrai juo grožėjausi.

– Lipdėte sniego senį?

– Šią žiemą su vyriausiuoju sūnumi. Turint vaikų, šis užsiėmimas neišvengiamas, kaip ir sniego angelų darymas.

– Padėjote kitam?

– Dabartinio darbo sudėtinė dalis yra padėti žmonėms rasti konkrečius sprendimus ar informaciją. Tiesa, už tai gaunu atlyginimą. Tačiau, apskritai paėmus, padėti bei gauti pagalbos iš draugų yra vos ne nuolatinis dalykas. O apie konkrečius atvejus nenorėčiau plėstis.

– Ką nors pasodinote?

– Augau Panevėžyje daugiabučiame name. Nežiūrint į tai, kad gana dažnai tekdavo važiuoti pas močiutę į kaimą, save galėjau vadinti asfalto vaiku. Tačiau, įsigijus nuosavus namus, su šeima turime šiek tiek žemės, šiltnamį, tad lauko darbai tapo savotišku atradimu, padedančiu „prapūsti“ galvą. Rudenį pasodinau šilauogių, nors uogų tikėtis dar nėra ko, bet pirma augalo peržiemota žiema įkvepia.

– Sportavote?

– Nuo vaikystės sportas buvo ir yra mano gyvenimo dalis – ypač futbolas. Puikus būdas išsikrauti, ypač emociškai. Tiesa, lapkritį gauta menisko trauma kuriam laikui pristabdė galimybę mėgautis šio žaidimo teikiamu džiaugsmu. Negaliu sulaukti, kada vėl galėsiu grįžti į aikštę.

– Verkėte?

– Esu verkęs ir ne kartą, ašarų nebijau, tačiau seniai. Tiesa, vieną kartą gyvenime labai norėjau verkti, bet niekaip negalėjau, buvo stipri frustracija dėl to tuo metu, tiesa, nebepamenu, dėl ko tiksliai išgyvenau.

– Bučiavotės?

– Vakar. Turiu mylimą žmoną Irmą.

– Nuoširdžiai juokėtės?

– Mėgstu humorą, nebijau pasijuokti ir iš savęs, draugų rate turiu tikrai linksmų plaučių žmonių, tad juoktis ir nuoširdžiai tenka gana dažnai. Dievinu „Stand up“ žanrą, Trevoro Noah kūrybą.

– Skaitėte knygą?

– Vaikystėje nemėgau skaityti. Likimo ironija – vėliau studijavau filosofiją ir politikos mokslus, kur skaityti tenka daug. Tapau „Game of Thrones“ gerbėju, tad, pasibaigus serialui ir negalėdamas lengvai atsisveikinti su serialo veikėjais, nutariau grįžti prie ištakų ir šiuo metu skaitau G. Martino „Sostų žaidimas“ sagos pirmąją knygą „Ledo ir ugnies giesmė“.

– Buvote kine?

– Kine buvau seniai, tačiau mėgstu apsilankyti pramoginiuose renginiuose („Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ ar „Kitokie pasikalbėjimai“) ar teatre.

– Atostogavote?

– Praėjusią vasarą.

– Žaidėte su vaikais?

– Kasdien. Nors kartais sau priekaištauju, kad reiktų atrasti ir dar daugiau laiko. Vaikai auga neapsakomai greitai.

– Čiuožėte pačiūžomis?

– Nedažna pramoga mano gyvenime. Turbūt paskutinis kartas buvo dar studijų metais, kai su grupiokais (tarp jų ir dabartine mano žmona) vien dėl šio tikslo vykome į Mažeikius.

– Buvote pas gydytoją, sirgote?

– Kaip minėjau, futbolą aktyviai žaidžiu nuo vaikystės, tačiau didesnių traumų ar sveikatos sutrikimų pavykdavo išvengti. Tačiau šių metų pradžioje teko patirti menisko operaciją.

– Vėlavote?

– Nemėgstu vėluoti, bet, deja, vedant vaiką į darželį, kartkartėmis pasitaiko vėluoti į darbą.

– Jautėtės įsižeidęs?

– Rinkiminės kampanijos metu, kada vienas politinis oponentas akiplėšiškai bandė sutepti mano reputaciją. Nepritariu principui, kad visos priemonės tikslui pasiekti yra pateisinamos.

– Įžeidėte kitą?

– Esu karšto būdo, kartais pasakau „ant karštųjų“ kietesnį žodį. Džiaugiuosi bent jau tuo, kad jei klydau, nebijau atsiprašyti, pasakyti, kad buvau neteisus.

– Buvote bažnyčioje?

– Neseniai, prieš kelias savaites, teko būti žmonos brolio sūnaus sutvirtinimo tėvu. Vis dėlto priskirčiau save prie mažai praktikuojančių katalikų.

– Pagyrėte save ir džiaugėtės, kad esate naudingas politikas?

– Įdomus klausimas. Nesu apie tai pagalvojęs. Dėl naudingumo – turbūt kada žmonių akyse būsiu „nebenaudingas politikas“, tiesiog nebūsiu išrinktas.

comment Skaitytojų komentarai (7)

Taip pat skaitykite