Angle down Atgal

Diskutuota dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo

Radviliškio rajono savivaldybėje susirinkusi Radviliškio rajono savivaldybės mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisija sprendė klausimą dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo, analizavo  esamą situaciją, kiek viešajam saugumui turi įtakos prekybos alkoholiu laikas baruose, kavinėse.

Komisija išanalizavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato pateiktą informaciją apie 2019–2020 m. gautus pranešimus ir teisės pažeidimus 15 rajone veikiančių alaus barų ir kavinių patalpose ir prieigose.

Pasak S. Malatoko, fiksuoti pažeidimai smulkūs, pasikartojantys (konfliktai, muštynės, smulkios vagystės, neramūs lankytojai), tad komisijos nariai nutarė dėl smulkių nusižengimų nesiūlyti Radviliškio rajono savivaldybės tarybai priimti sprendimų dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo pateiktose prekybos vietose, o į kitą komisijos posėdį pokalbiui pasikviesti penkių įmonių, kuriose tokių pažeidimų fiksuojama daugiausia, atstovus ir  juos įspėti dėl viešosios tvarkos užtikrinimo.

Komisijos pirmininko Mindaugo Pauliuko nuomone, šioje srityje yra problemų ir pasekmių – ne tik viešosios tvarkos pažeidimai. „Sąmoningumas, ugdymas, bendruomeniškumas – tai yra raktas į klausimo sprendimą. Kažin, ar yra įmanoma  apeiliuoti į viešojo maitinimo įstaigų, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais, vadovų, akcininkų savininkų sąmoningumą ir pasiūlyti jiems pabandyti neprekiauti nuo 6 val. ryto alumi ar kitais alkoholiniais gėrimais? Juk ne tik uždirbami pinigai svarbu – svarbiau yra  asmens ir visuomenės sveikata“, – sakė jis.

Radviliškio rajono savivaldybės mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisija patvirtinta Radviliškio rajono savivaldybės tarybos, ją sudaro Mindaugas Pauliukas, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Valerija Znutienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė, Danutė Matijošaitienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė (šį kartą posėdyje dalyvavo Gintautas Laurikėnas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis specialistas-maisto produktų inspektorius), Arnoldas Matuzevičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas, Saulius Malatokas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite