Nuotraukos Vaidos Sutkienės
Angle down Atgal

Diskutuota apie gyventojų užimtumą Kelmės rajono savivaldybėje

Spalio 17 d. surengtas susitikimas-apskritojo stalo diskusija „Gyventojų užimtumas Kelmės rajono savivaldybėje – realybė ir perspektyvos“.

Renginyje dalyvavo rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, Užimtumo tarnybos vadovai, Šiaulių klientų aptarnavimo departamento vadovai, Kelmės klientų aptarnavimo skyriaus atsakingi darbuotojai, Kelmės rajono verslininkų organizacijų atstovai. Dalyvius pristatė ir renginį moderavo Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas.

Įžanginiame žodyje Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis teigiamai įvertino Užimtumo tarnybos susitikimus seniūnijose su tarnyboje registruotais asmenimis, seniūnais ir darbdaviais. Iš viso susitikimuose dalyvavo 650 bedarbių ir 88 darbdaviai. Svarbiausias dalykas, kaip sakė meras, – signalas, kad Užimtumo tarnyba rūpinasi bedarbių klausimu. Rajono vadovas padėkojo visoms suinteresuotoms pusėms, įsitraukusioms į šį darbą.

Apie bendradarbiavimą su savivaldybe gyventojų užimtumo klausimu kalbėjo Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė, Šiaulių klientų aptarnavimo departamento patarėja Daiva Čiegienė pristatė pranešimą „Darbo rinkos situacijos pokyčiai Kelmės rajono savivaldybėje, įgyvendinant tarpinstitucinio bendradarbiavimo plano priemones. Problemos ir galimi sprendimai, siekiant ieškančių darbo užimtumo“.

Pranešime kalbėta apie su rajono savivaldybe aptartas ir numatytas bendradarbiavimo kryptis siekiant didinti ieškančių darbo asmenų integravimą į darbo rinką. Aptarti veiksniai, lėmę bendradarbiavimo plano parengimą, veiklos partnerių paiešką bei operatyvų sprendimų priėmimą. Vienas iš veiksnių – aukštas nedarbo lygis rajone: 2019 m. sausio 1 d. jis siekė 15,3 proc., taip pat – ilgalaikė asmenų bedarbystė ir kiti veiksniai. Buvo numatyti bendri Užimtumo tarnybos ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos veiksmai, kurių privalumai – savivaldybės vadovų dėmesys nedarbo problemai rajone, darbdavių geranoriškas požiūris, seniūnų, socialinių darbuotojų dalyvavimas. Po susitikimų nedarbo lygis sumažėjo iki 11,2 proc.

Susitikimo dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją, kėlė klausimus ir ieškojo galimų sprendimo būdų ir priemonių siekiant pagerinti darbo ieškančių asmenų galimybes įsidarbinti, skatinti juos pačius imtis didesnės iniciatyvos ieškant darbo, pradedant savo verslą ar siekiant persikvalifikuoti, kaip intensyviau bendradarbiauti verslininkams, seniūnams, Užimtumo tarnybai ir rajono savivaldybei.

Savivaldybės administracijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite