Angle down Atgal

Dirbama žemė atiduoda karo laikų sprogmenis

Savaitgalio dienomis vykstant intensyviems žemės dirbimo darbams Lietuvos kariuomenės J. Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams net šešis kartus teko skubėti į Suvalkiją naikinti pavojingų sprogmenų.

Šeštadienio vakarą planas „Skydas“ buvo įvestas Marijampolės sav. Igliaukos sen. Menčtrakio k. laukuose. Šia buvo rasta rankinė granata „F1“, kurią išminuotojai sunaikino vietoje. Kaimo laukuose kariuomenės išminuotojai sunaikino ir II Pasaulinio karo laikų 76 mm artilerijos sviedinį, kuris penktadienį buvo rastas Kalvarijos sav. Vicentiškių kaime.

Dar trys II Pasaulinio karo laikų 105 mm artilerijos sviediniai buvo rasti ir sunaikinti Vilkaviškio r. sav. Pajevonio kaimo laukuose. 85mm artilerijos sviedinys šeštadienį buvo rastas ir tos pačios sav. Klausučių kaime. O Pašeimenių k. (Vilkaviškio r. sav.) aptiktos dvi II Pasaulinio karo laikų 82 mm ir viena 81 mm minosvaidžio minos. Jas kariuomenės išminuotojai irgi sunaikino vietoje. Pavojingų sprogmenų savaitgalį rasta ir Šakių r. sav. teritorijoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite