Angle down Atgal

Diplomų įteikimo šventė studento akimis

Vakar, birželio 26 dieną, koncertų salėje „Saulė“ nuaidėjo Šiaulių universiteto Diplomų įteikimo šventė. Iš karto po jų Etaplius.lt sulaukė studento laiško, kuriame buvo išdėstyta jo nuomonė apie šventę.

Jau nuo ryto į koncertų salę pradėjo rinktis Universiteto darbuotojai, absolventai, jų pasveikinti atėję artimieji ir draugai. 11 valandą diplomai buvo įteikiami Edukologijos instituto absolventams, o 15 valandą – Regionų plėtros instituto absolventams. Nepaisant to, kad Diplomų įteikimo šventė – laukiamiausia kiekvieno studento diena, ją apkartino kai kurie nemalonūs dalykai.

Rektorius kalbą skaitė iš lapelio

Diplomų įteikimo šventė prasidėjo iškilmingu orkestro pasirodymu. Po jo renginio vedėjas pasakyti kalbą pakvietė laikinąjį Šiaulių universiteto rektorių Darių Šiaučiūną. Per paskaitas dėstytojai visada pabrėdždavo, kad kalbant seminarų ar egzaminų metu reikia stengtis ne skaityti iš pasiruoštų konspektų, o kalbėti savais žodžiais, žiūrėti į auditoriją. Tačiau universiteto rektorius parodė kitokį pavyzdį – visą pasiruoštą kalbą jis skaitė iš lapelio ir nė nežiūrėjo į susirinkusiuosius.

Šiaulių miesto vicemeras liaupsino savo šeimos narį

Pasakyti kalbą taip pat buvo pakviestas ir Šiaulių miesto vicemeras Egidijus Elijošius.

Užlipęs ant scenos jis pirmiausia pasigyrė savo šeimos nariu, kuris baigia Šiaulių universitetą, ir tik vėliau kreipėsi ir pasveikino visus absolventus. Mano nuomone, tokiu būdu vicemeras išaukštino savo šeimos narį ir sumenkino kitus absolventus.

Be to, didžiąją dalį vicemero kalbos sudarė ne studentų sveikinimas, o politikavimas – E. Elijošius kalbėjo apie Šiaulių miesto tvarkymą, gatvių remontą ir kitus, su studijomis nesusijusius dalykus.

Absolventų artimieji viso renginio metu stovėjo ant laiptų

Dalis į koncertų salę susirinkusių absolventų artimųjų ir draugų viso renginio metu turėjo stovėti ant laiptų. Renginio organizatoriai nepasirengė ir neapskaičiavo, kiek renginyje dalyvaus studentų ir jų artimųjų. Dar pernai Šiaulių universiteto Diplomų įteikimo šventė vyko Šiaulių arenoje. Joje žymiai erdviau, telpa daugiau žmonių, o ir gerokai vėsiau.

Tad kyla klausimas, kodėl šiemet buvo pasrinkta šventę organizuoti koncertų salėje, kurioje ne tik mažai vietos, bet ir jokios ventiliacijos. Dėl didelio karščio studentai ir svečiai buvo sukaitę ir silpnai jautėsi.

Nors šios šventės pagrindinis akcentas buvo diplomų įteikimas, tačiau renginio organizatorių nepasiruošimas tam tikrais klausimais ir rektoriaus bei vicemero sakytos kalbos apkartino bent jau mano šventinę nuotaiką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite