Angle down Atgal

Dingęs vėžlys atsirado po pusmečio

Turbūt ne kartą teko matyti skelbimus apie dingusius augintinius. Dažniausiai žmonės ieško savo keturkojų draugų – šuniukų, kačių. Tačiau ar esate kada girdėję apie dingusį vėžlį? Tokia neįprasta istorija pasidalijo vilkaviškietis Tomas.

Karštomis vasaros dienomis šeimininkai savo auginamam vėžliui leisdavo pasilepinti saulės spinduliais ant pievos. Tačiau vieną praeito rugpjūčio dieną beveik dešimt metų akvariume praleidęs augintinis netikėtai nusprendė pasimėgauti laisve. Šeimininkai nė nepastebėjo, kada jis iš pievos nukeliavo iki kieme esančio tvenkinio ir paniro į vėsų vandenį.

„Keletą kartų bandėme vėžlį sugauti, tačiau bet kokios pastangos buvo nesėkmingos. Vis matydavome, kaip jis iškiša galvą iš vandens, todėl žinojome, kad jam viskas gerai ir per daug nesijaudinome“, – vasaros įvykį prisiminė vyriškis.

Tačiau artėjant žiemai šeima pradėjo baimintis, jog prie kambario temperatūros pripratusiam vėžliui bus sunku prisitaikyti prie Lietuvos gamtos sąlygų. Visgi bet kokie bandymai surasti ir sugauti vėžlį nuėjo perniek. Tvenkinys atšalo, o šeimininkams teko susitaikyti su mintimi, jog daugiau savo augintinio nebepamatys.

Tačiau visai neseniai vilkaviškiečiai, nuėję prie tvenkinio, net aiktelėjo iš netikėtumo. Žuvims skirtoje šėrykloje jie rado vėžlį. „Jis buvo gyvas ir sveikas“, – apie daugiau nei po pusmečio surastu savo augintiniu džiaugėsi Tomas.

Šaltame tvenkinyje peržiemojusio vėžlio išvaizda nebuvo žymiai pasikeitusi, tik kiauto spalva buvo šiek tiek patamsėjusi. Gyvenimas laisvėje augintiniui sunkumų, pasirodo, nesukėlė – vėžlys nuolatos maitinosi sausu maistu, be to, ir pats puikiai mokėjo susimedžioti grobį.

„Pasidžiaugę šiuo stebuklu nusprendėme, kad vėžliui gyventi laisvėje geriau. Akvariumas, kuriame jis augo, nebuvo itin didelis, o per žiemą vėžlys jau buvo pripratęs prie naujų gyvenimo sąlygų, tad nusprendėme, kad tegul jis geriau ir lieka savo tikruosiuose namuose – gamtoje“, – kalbėjo įdomia istorija su netikėta pabaiga pasidalijęs vilkaviškietis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite