Angle down Atgal

Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje – unikalaus projekto „Namai“ pristatymas

Ką šiandien Lietuvos jaunimui reiškia sąvoka „namai“? Ir ar gali teatras, ieškodamas atsakymo į šį klausimą, padėti burti bendruomenes? Tai Vilniuje įsikūrusios Menų agentūros „Artscape“ kartu su Britų taryba ir Goethe‘s institutu įgyvendinamo projekto „Namai“ tema. Projekte dalyvauja ir Dieveniškių „Ryto“ gimnazija.

Projektas „Namai“, kuriuo siekiama ugdyti vyresniųjų klasių moksleivių kūrybiškumą, sąmoningumą bei prisidėti sprendžiant socialines bendruomenių problemas, įgyvendinamas septyniose Lietuvos mokyklose. Pasitelkę Lietuvoje mažai žinomą taikomojo teatro metodą, profesionalūs teatro menininkai dirba su gimtųjų miestų ir miestelių moksleiviais.

Dieveniškėse II G ir III G klasių gimnazistams taikomojo teatro kūrybines dirbtuves vedė iš Šalčininkų kilusi aktorė Virginija Kuklytė. Ji su projekto dalyviais nuo šių metų kovo vykdė meninį tyrimą apie mokyklos ir vietos bendruomenės gyvenimą. Balandžio 30 d. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje buvo surengtas kūrybinio proceso pristatymas, kurio metu moksleiviai jautriai ir atvirai dalijosi įžvalgomis apie gimnazijos ir bendruomenės aktualijas bei įsiminusius miestelio įvykius, nagrinėjo namų temą jauno žmogaus akimis.

Gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė atkreipė dėmesį į teigiamus pokyčius projekte dalyvaujančiose klasėse: atsiskleidė paauglių kūrybiškumas, jie patobulino bendravimo įgūdžius, apskritai sutvirtėjo santykiai mokykloje. Viena projekto dalyvė prisipažino: „Mes visada jautėme, kad esame klasė, bet dabar pajautėme, kad esame jėga, esame svarbūs ir nebijome eiti į priekį“.
Kviečiame apsilankyti kūrybinio projekto „Namai“ pristatyme bendruomenei gegužės 17 d. 18 val. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje.

Menų agentūros „Artscape“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite