Dieta pagal kraujo grupę: ką turėtų žinoti kiekvienos kraujo grupės atstovai?

Vilnius
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tai, kas tinka vienos kraujo grupės atstovui, nebūtinai tiks kitos, todėl svarbu pasirūpinti, kad jūsų sudaryta dieta būtų tinkama. Kiekviena kraujo grupė pasižymi tam tikromis savybėmis, todėl žinant savo kraujo grupę galima pasirinkti tokius maisto produktus, kurie bus lengvai virškinami ir geriausiai įsisavinami.

Mitybos specialistai, sudarantys dietą pagal kraujo grupę, teigia, kad žmogaus kraujyje yra tarsi užprogramuotos virškinimo ypatybės, bei tai, koks bus žmogaus imunitetas. Tokia dieta yra pagrįsta eksperimentais, ir dauguma žmonių, išbandžiusių tokią mitybą, teigia, kad jaučiasi kur kas geriau, o tam tikri patarimai netgi padėjo atsikratyti antsvorio. Taigi, ką turėtų žinoti kiekvienos kraujo grupės atstovai?

0 kraujo grupė (I)

Nulinės (I) kraujo grupės atstovai yra laikomi pirmykščių medžiotojų palikuonimis, todėl mėsa yra svarbiausia jų maisto raciono dalis. Šios grupės atstovams rekomenduojama valgyti daug gyvulinės kilmės produktų, ypatingai mėsos. Nulinės kraujo grupės atstovų skrandžio rūgštingumas paprastai yra didesnis, todėl nesiskundžiama virškinimo sutrikimais. Vis dėlto, tam tikrų maisto produktų reikėtų vengti, ypatingai tų, kurie didina skrandžio rūgštingumą. Vertėtų atsisakyti marinuotų produktų, citrusinių vaisių, braškių ir saldžių sulčių. Rekomenduojama apriboti cukraus ir grūdinių maisto produktų vartojimą. Kasdien patartina valgyti liesos mėsos ir žuvies patiekalus, rinktis lapines daržoves. Jei norite sulieknėti, į maisto racioną įtraukite paprastąsias pupeles, lęšius, kopūstus, kukurūzus. Venkite juodosios arbatos ir kavos, tačiau puikiai tiks žalioji arbata.

A kraujo grupė (II)

Šią kraujo grupę turintys žmonės laikomi žemdirbių palikuonimis. Jiems labiausiai tinka vegetariška mityba, nes su mėsa gaunami riebalai yra linkę kauptis organizme. A, arba kitaip vadinamos antros grupės atstovai, nepasižymi stipriu imunitetu, jų skrandžio rūgštingumas paprastai yra mažas. Pagrindinis šios kraujo grupės atstovų maistas – daržovės, kurių galima valgyti tiek, kiek norisi. Žinoma, yra ir tokių maisto produktų, kurių reikėtų vengti, ar kuriuos vertėtų apriboti: tai – pomidorai, saldžiosios paprikos, egzotiniai vaisiai (išskyrus ananasus), actas, kiaušiniai, kviečiai, pieno produktai, cukraus geriausia apskritai atsisakyti. Į mitybos racioną būtina įtraukti brokolius, kuriuose gausu kalcio, česnaką ir svogūną – šios daržovės padeda stiprinti imunitetą. Priešingai nei nulinės kraujo grupėms atstovams, šiems asmenims netgi patartina gerti kavą. Jei norite numesti svorio, rinkitės ananasus ir sojų produktus, atsisakykite pupelių ir kvietinių gaminių. Jei esate šios grupės atstovai ir jums sunku atsisakyti mėsos, darykite tai palaipsniui: pirmiausia atsisakykite raudonos mėsos, vėliau – ir baltos. Pieno produktus ir kiaušinius šios grupės atstovams patartina valgyti ne dažniau nei du kartus per savaitę.

B kraujo grupė (III)

B kraujo grupės atstovai yra kildinami iš klajoklių, jie pasižymi stipriu imunitetu ir puikiu prisitaikymu. Šios kraujo grupės atstovai skrandžio sutrikimais skundžiasi itin retai, jie puikiai toleruoja praktiškai bet kokius maisto produktus. Tai yra vienintelė kraujo grupė, kuri puikiai toleruoja kviečius, pieno produktus bei actą, tačiau tam tikrų maisto produktų vertėtų atsisakyti ir šios grupės atstovams. Reikėtų vengti įvairių egzotiškų jūros produktų, tokių kaip sepija, kalmarai, omarai, moliuskai, krabai. Galima rinktis įvairią paukštieną, tačiau vištienos rekomenduojama atsisakyti. Gaminant maistą tinka praktiškai visi prieskoniai, išskyrus pipirus. Į mitybos racioną įtraukite mėsą, žuvį, vaisius, daržoves, pieno produktus, įvairias kruopas. Jei norite numesti svorio, ribokite cukrų, riebalus, mažinkite maisto porcijas. Į mitybos racioną įtraukite kiaušinius, kepenis, veršieną, anyžius, sojos produktus, žalias salotas. Rinkitės įvairių žolelių ir žaliąją arbatą.

AB kraujo grupė (IV)

Ketvirtoji kraujo grupė atsirado vėliausiai, todėl ji yra geriausiai prisitaikiusi prie dabartinio gyvenimo sąlygų. Šios grupės atstovams rekomenduojama visiškai atsisakyti raudonos mėsos, ar bent sumažinti jos kiekį. Netinka vartoti rūkytus ir sūdytus mėsos gaminius, patartina atsisakyti bananų ir apelsinų, vengti acto bei pipirų. Nors šios grupės atstovai puikiai virškina rūgštaus pieno gaminius, tokius kaip kefyras, jogurtas ar pasukos, tačiau AB grupės atstovams visiškai netinka nenugriebtas pienas – jis ne tik tirština gleives, bet taip pat gali susilpninti imunitetą. Patartina visiškai atsisakyti žvėrienos, jūros gėrybių, pomidorų, paukštienos. Šios kraujo grupės atstovai gali drąsiai rinktis kiaušinius, sojų produktus, česnaką, žalias lapines daržoves, baklažanus, kopūstus. Jei norima numesti svorio, rekomenduojama rinktis ananasus, žuvį, jūros gėrybes. Pupelės, grikiai, kukurūzai, riešutai ir kviečiai gali būti svorio augimo priežastimi, todėl šiuos maisto produktus reikėtų riboti, arba jų visiškai atsisakyti. Tinka gerti kavą ir įvairių žolelių arbatą.

Maistas, pasirinktas pagal kraujo grupę, padeda stiprinti imunitetą ir paprasčiau subalansuoti mitybą. Jei norima kovoti su antsvoriu, patartina rinktis tokius maisto produktus, kurie labiausiai tiktų tam tikrai kraujo grupei, ir derėtų atsisakyti tų produktų, kurie yra sunkiai virškinami. Žinoma, jei norite pasiekti ilgalaikių rezultatų, pakoreguota mityba turėtų tapti ne eksperimentu, trunkančiu vos porą savaičių, bet gyvenimo būdu.

SVARBU! Turite sveikatos sutrikimų? Prieš laikantis bet kokios dietos primygtinai prašome pasitarti su gydytoju!

Patarimų pasaulis