Angle down Atgal

Didžiausio Lietuvos kalakutų ūkininko bankrotas kursto aistras: įtaria paslėpus didžiulius pinigus

Teismo sprendimas didžiausiam Lietuvoje kalakutų augintojui Irmantui Grigui iškelti bankroto bylą kursto aistras ir kelia pyktį – keletas ūkininko kreditorių portalui teigė netikintys, kad I. Grigas nusigyveno veikdamas sąžiningai, bei mano, kad dalį lėšų ūkininkas galėjo nuslėpti.

Marijampolės rajono apylinkės teismas bankroto bylą I. Grigui iškėlė praėjusios savaitės pradžioje, tačiau tokį preliminarų sprendimą ūkininko kreditoriai galėjo apskųsti per septynias dienas. Kai kurie iš beveik 150-ies I. Grigo ūkio kreditorių teigė taip ir padarysiantys – su portalu susisiekę bankrutuoti siekiančio I. Grigo kreditoriai teigė esantys nustebę dėl tokio teismo sprendimo ir „tikrai jį skųsiantys“.

Anot neįvardytais panorusių likti kreditorių, susipažinus su didžiausio Lietuvoje kalakutų ūkio veiklos istorija kyla daug klausimų, ar I. Grigo ūkis išties stengėsi veikti sąžiningai, tačiau nuostolingai, ar visgi ūkininkas nemažai pinigų tiesiog paslėpė nuo kreditorių.

Ypač daug klausimų kreditoriams kelia 440 tūkst. eurų paskola, kurią I. Grigas suteikė savo žmonai. Šią paskolą kreditoriai įvardija kaip „apsimestinį sandorį ruošiantis bankrotui“ – esą tokia paskola ūkininkas tik paslėpė beveik pusę milijono eurų.

Kreditoriams kliūva ne tik ši paskola, bet ir didžiulės investicijos į mažą restoraną bei viešbutį „Starapolė“, su kuriuo susijusi I. Grigo sutuoktinė. Viešbutis „Starapolė“, anot jų, šiuo metu taip pat bankrutuoja ir „irgi turi turto slapstymo požymių“.

Kaip tokius kreditorių įtarimus vertina pats ūkininkas, sužinoti nepavyko – nors įvairiuose su verslu susijusiuose interneto portaluose dar galima rasti I. Grigo kontaktinius duomenis, jais šis ūkininkas nepasiekiamas.

Bankroto bylą ūkininkui iškelti sutikusi teisėja Virginija Šeškuvienė sprendime nurodė, kad paskolos sutartis su žmona buvo sudaryta daugiau nei prieš trejus metus, todėl negali būti vertinama kaip prisidėjusi prie ūkininko nemokumo.

Skolos – milijoninės

Fizinio asmens bankroto siekiantis I. Grigas nuo 2013 m. vykdė ūkininko veiklą, susijusią su kalakutų auginimu bei užaugintos produkcijos realizavimu. Ūkininkas teismui nurodė, kad 2018–2019 m. dėl išaugusios pašarų kainos ir nesuvaldytų finansinių srautų atsirado pradelstų įsiskolinimų kreditoriams. Keletui iš kreditorių nesutikus atidėti einamųjų mokėjimų ir pritaikius areštus turtui ir sąskaitose esančioms piniginėms lėšoms, sutriko vykdoma veikla, galiausiai I. Grigas buvo priverstas stabdyti ūkininkavimą.

Pasak ūkininko, dėl to išaugo įsiskolinimas kreditoriams, kurių padengti neturi galimybės, o skolos šiuo metu siekia daugiau nei 4 mln. eurų. Iš viso I. Grigas nurodė turintis 142 kreditorius, kuriems yra skolingas 4,44 mln. eurų.

Bylos metu paaiškėjo, kad bendra ūkininko skolų suma yra kiek mažesnė – siekia 4 327 9534,5 euro.

Teismui ūkininkas taip pat nurodė, kad turi galimybę grąžinti bent dalį skolų – tiek gamybinės patalpos, tiek reikalinga technika kalakutams auginti yra išlikusi, o ūkininkas yra sukaupęs pakankamai žinių ir patirties, todėl 2020 m. sausį su bendrove „Setrida“ jis sudarė sutartį dėl kalakutų auginimo paslaugų suteikimo.

Anot I. Grigo, atsižvelgiant į tai, kad ūkyje yra 10 fermų, skirtų kalakutams auginti, jose bus auginama 10 paukščių pulkų. Per vienus metus iš vieno pulko planuojamos gauti pajamos sudarys apie 43 tūkst. eurų, iš viso per metus ūkininkas tikisi uždirbti iki 516 tūkst. eurų, iš kurių galėtų grąžinti skolas.

„Arvi“ problemos

Pasak kalakutų augintojo, iš esmės jo nemokumą lėmė verslininko Vidmanto Kučinsko įkurtos „Arvi“ įmonių grupės problemos.

Teismui I. Grigas nurodė, kad ūkininko veiklą jis pradėjo būtent paskatintas V. Kučinsko, kai jam dirbant vienoje iš „Arvi“ grupės įmonių šiuo metu užsienyje sulaikytas verslininkas pasiūlė imtis kalakutų auginimo verslo.

V. Kučinskas perleido I. Grigui kalakutų ūkį, iš pradžių leido nuomotis fermas, o vėliau jas pardavė ūkininkui, leido naudotis kompiuterine programa ūkio buhalterinei apskaitai tvarkyti.

Pasak ūkininko, visus kalakutų ūkio finansus iš esmės valdė V. Kučinskas ir jam artimi asmenys, o I. Grigas buvo tik paprastas ūkininkas – dirbo fermose, rūpinosi kalakutais. Anot I. Grigo, būtent kalakutų ūkio finansais besirūpinusio suimto verslininko ir jo aplinkos veiksmai privedė ūkį prie drastiškos finansinės situacijos.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite