Angle down Atgal

Didžiausias tikslas – Utenos futbolininkių tobulėjimas

„Utenos Utenio“ moterų futbolo komanda jau kovo 28 dieną pradės dar vieną sezoną stipriausioje Lietuvos moterų futbolo A lygoje. Dar jaunesnė nei anksčiau Utenos komanda toliau sieks ugdyti Utenos regiono talentes ir suteikti joms galimybę kautis su stipriausiomis šalies ekipomis.

Utenos komandos amžiaus vidurkis nesieks net 16 metų, o trijų vyriausių žaidėjų amžius siekia po 20 metų, todėl ekipos strategas Arūnas Rastenis į situaciją žiūri realistiškai – turbūt nei vieneriose rungtynėse uteniškės nebus favoritės, bet ambicingos ir talentingos jo auklėtinis sieks pasikandžioti bent turnyro lentelės kaimynėms.

„Norisi, kad mes būtume viso Utenos regiono centras, kur mūsiškės augtų ir tobulėtų. Turime šešias žaidėjas, kurios yra kviečiamos į rinktines, o komanda užaugs, tik reikia kantrybės ir supratimo“, – sako A. Rastenis.

Netrukus startuosite naujame sezone. Kas šiame tarpsezonyje pavyko ir ko galbūt pasigedote?

Praktiškai viskas, ką planavome pasiruošimo laikotarpiu, tas pavyko. Su Žiemos taurės turnyru iš viso sužaidėme septynerias kontrolines rungtynes. Manau, kad tokioje situacijoje Lietuvoje tai yra pakankamas skaičius. Išsibandėme nemažai žaidėjų ir pasipildėme trimis žaidėjomis iš Vilniaus „Žalgirio“, o sezono metu mums padės 3-4 žaidėjos iš mūsų dublerinės  „Utenio-Švenčionių SC“ komandos. Didesnių ambicijų komandos komplektacijoje ir nebuvo, nes dar po praėjusio sezono sakiau, kad šiemet remsimės jaunomis žaidėjomis iš Utenos regiono. Taip ir bus. Trys jaunos žalgirietės užims tas pozicijas, kurių mums labiausiai trūksta. Viena iš jų yra vartininkė, nes čia atsirado spraga išvykus Aušrinei Bikutei. Bet turime ir dvi jaunas vartininkes iš Utenos ir Švenčionių, kurios labai sparčiai tobulėja. Dėl to su šia pozicija tiek dabar, tiek ateityje viskas bus tvarkoje. Ambicijų mes turime daug, bet pažiūrėjus į kitų komandų sudėtis ir galimybes, mes tikrai būsime jauniausia komanda. Tačiau nemanau, kad silpniausia.

Kaip vertinate žaidėjų formą ir susižaidimą prieš pirmąsias rungtynes?

Ištvermės jau turime pakankamai. Dar šiek tiek reikės padirbėti su greičiais. Tas aiškiau bus po pirmųjų rungtynių. Iš esmės pagal tai, kiek leido galimybės, sezonui pasiruošėme neblogai. Žaidėjos tikrai pavyzdingai lankė treniruotes ir visos sunkiai dirbo jose. Nebuvo jokių išsisukinėjimų, praleidimų. Matysime ateityje, kaip mums pavyks žaisti esant tokiai jaunai sudėčiai. Visos merginos nusiteikusios kovoti, per treniruotes negaili viena kitos.

Kokį žaidimą propaguosite šiame sezone? Ar turėsite tam tikras lyderes?

Manau, kad šiemet kažkokių išskirtinių lyderių neturėsime. Lyderė bus komanda. Susiformavo draugiškas kolektyvas, komandą papildė aukštos kultūros ir pakankamai ambicingos vilnietės. Labai džiaugiuosi, kad jos puikiai pritapo prie mūsų. Kai rinkausi tarp potencialių naujokių, žiūrėjau ne tik į jų futbolo gabumus, bet ir į charakterį bei pritapimą prie kolektyvo. Nors ir kaip žaidėjos jos yra labai geros, yra tarp Lietuvos jaunių rinktinių kandidačių.

O Utenos jaunimo progresą matote?

Jaunimui svarbiausia suprasti, kad norint žaisti pagrindinėje sudėtyje, reikia daug dirbti treniruotėse. Prieš sezoną keturios jaunos žaidėjos paliko mūsų komandą, nes galbūt nelabai suprasdavo, kodėl likdavo ant suolo. Šiais metais jos jau galėjo būti vienos iš pagrindinių žaidėjų, bet paprasčiausiai neišlaukė savo valandos. Daug kalbame apie tai, kad jaunos merginos suprastų, jog reikia daug dirbti. Net ir tokioje jaunoje komandoje kai kurios gali būti kiek per jaunos. Bet matau tikrai didelį potencialą ir galimą komandos papildymą ateityje. Mūsų dublerinė komanda žais Pirmoje lygoje ir įgaus pakankamai žaidybinės patirties, o ateityje ne viena žaidėja galės papildyti Utenos klubą. Kitais metais turėtų išsipildyti mano svajonė, kad komandoje žaistų tik Utenos regiono futbolininkės.

Kokia yra dukterinės komandos svarba ir koks šį sezoną bus ryšys su ja?

Kol kas planuoju, kad keletas dukterinės komandos žaidėjų prisijungs prie A lygos ekipos. Žinoma, jeigu bus bėdų, nusiųsime Pirmos lygos rungtynėms ir porą-trejetą uteniškių. Šiuo metu Švenčionių komandos vietinės žaidėjos pakankamai gerai lanko treniruotes ir gausiai renkasi į draugiškas rungtynes, todėl ir norisi leisti daugiau pasireikšti bei tobulėti vietinėms žaidėjoms.

Kaip grėsmingai atrodo kitos A lygos komandos?

Kol neprasidėjo čempionatas, atrodo, kad galėsime kovoti tiek su Gargždų „Banga“, tiek su „Vilniumi“. Gal net su „Kauno Žalgiriu“ galima šiek tiek pasispardyti. Šiaulių „Gintra“ ir Vilniaus „MFA Žalgiris-MRU“ yra kito lygio komandos. Reikia žiūrėti realistiškai. Įvertinus mūsų amžių, labai norėtųsi surinkti daugiau taškų nei pernai. Jeigu tai įvyks, tai sezoną vertinčiau 10 su pliusu. Jeigu nepavyks, tai tragedijos tikrai nematysiu. Noriu, kad Utenos futbolo bendruomenė suprastų, jog merginos yra miesto patriotės ir daug daro dėl to, kad „Utenos Utenis“ žaistų A lygoje. Reikia suprasti, kad ne viskas vyksta taip greitai, kaip norėtume. Kitos komandos pildosi legionierėmis, geriausiomis Lietuvos žaidėjomis, ko mes negalime padaryti. Bet to nelabai ir norisi. Norisi, kad mes būtume viso Utenos regiono centras, kur mūsiškės augtų ir tobulėtų. Šešios „Utenos Utenio“ žaidėjos kviečiamos į Lietuvos rinktines, vadinasi, kad darbas vyksta. Viena iš mūsų užduočių ir yra ugdyti individualiai stiprias žaidėjas. Šis tikslas yra pasiektas. O komanda užaugs, tik reikia kantrybės ir supratimo iš visų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite