Angle down Atgal

Didinamas tabako akcizas

V. Šapoka: tabako akcizas didinamas dėl visuomenės sveikatos. Vyriausybės siūlymas kitąmet toliau didinti tabako akcizus yra susijęs su siekiu gerinti visuomenės sveikatą, o ne gauti daugiau pajamų į biudžetą, sako finansų ministras.

Vyriausybės siūlymas kitąmet toliau didinti tabako akcizus yra susijęs su siekiu gerinti visuomenės sveikatą, o ne gauti daugiau pajamų į biudžetą, sako finansų ministras.

„Valstybė dėl to išloš, nes žmonės bus sveikesni. Tyrimai rodo, kad kainos didinimas turi įtakos žalingo įpročio atsisakymui. Akcizų padidinimas yra nuosaikus ir manau, kad čia ne piniguose esmė, o esmė - kova su žalingais įpročiais. Fiskalinis rezultatas dėl to nėra didelis“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Vilius Šapoka.

Vyriausybė nuo kitų metų kovo siūlo didinti tabako akcizus - dėl to pakelis cigarečių pabrangtų apie 10 centų.

Jei Seimas pritars, cigarečių minimalus akcizas didėtų 5,4 proc. iki 59 eurų, o kombinuotas akcizas - 96 eurai už 1 tūkst. cigarečių - šiuo metu jis siekia 90 eurų. Akcizas už cigarus ir cigariles didėtų nuo 33 euro iki 37 eurų už kilogramą, arba 12,1 procento.

Paskutinį kartą tabako akcizai didėjo šių metų kovą: cigarams ir cigarilėms - apie 10,5 proc., minimalus – apie 6 procentais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite