Angle down Atgal

Didelės vestuvės – tik su galimybių pasais

Panevėžio miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius paskelbė, jog santuokų registravimo ceremonijų metu, jeigu bent vienas iš jaunųjų ar liudininkų neturi galimybių paso, ceremonijoje svečiai dalyvauti negali. Be to, ceremonijos dalyviams būtina dėvėti veido apsaugos priemones. Na, o jeigu jaunieji, liudininkai ir svečiai (visi) turi galimybių pasą, dalyvių skaičius nėra ribojamas. Ceremonijos dalyviams dėvėti veido apsaugos priemones tik rekomenduojama.

Gyventojų pasipiktinimas

Paskelbus naujuosius reikalavimus, socialiniame tinkle „Facebook“ pasipylė gausus skaičius komentarų, kuriuose – liejamas pyktis, nepasitenkinimas, išjuokiama valdžia.

„Dar parašykite, kad be galimybių paso negalima numirti ir palaidoti. Svieto pabaiga“, – piktinosi Vanda.

„Jaunieji, negi jūs norite, kad jus amžiams sujungtų galimai sveiką protą praradę asmenys? Gal ateityje ir tokias jų patvirtintas sąjungas anuliuos“, – tokį metrikacijos sprendimą komentavo Džeraldas.

Tiesa, pasitaikė ir šmaikščių komentarų. „Jeigu giminė nepasiskiepijus ir dar nelabai mėgiama, tai čia jauniesiems tik pliusas, kad pagaliau nebereikės ieškoti priežasčių, kodėl jų nekviesti“, – komentavo Kamilė.

Sąmyšio – nėra

Vis dėlto, nors internete atgarsių būta daug, Panevėžio miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius konfliktų išvengė.

„Jokio didelio sąmyšio nėra. Visiems tai ne naujiena. Panašios taisyklės jau antri metai. O žmonės labai supratingi. Jeigu tiek jaunieji, tiek liudininkai turi galimybių pasus, į santuokos registraciją gali kviesti neribotą skaičių dalyvių, kurie taip pat turi galimybių pasus. O tie svečiai, kurie neturi galimybių paso, turi galimybę pasveikinti jaunuosius prie Santuokų rūmų. Ir tai daro gausiai. Gerai, kad žmonės iš anksto  skambinasi ir klausia ar galės dalyvauti, ar ne“, – komentavo Panevėžio miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Loreta Guokė.

Jeigu nors vienas iš jaunųjų ar liudininkų neturi galimybių paso, tada gali santuokos ceremonijoje dalyvauti tik 4 asmenys (jaunieji ir liudininkai). Visi svečiai sveikina jaunuosius lauke, prie Santuokų rūmų.

Jaunieji ir svečiai – supratingesni

„Pasakysiu, kad pastaruoju metu atvirkščiai, žmonės ne tik mažiau piktinasi, bet tampa supratingesni ir rodo daugiau žmoniškumo vieni kitiems. Žymiai dažniau nei buvo prieš metus interesantai palinki mums ir geros dienos ir šypsosi. Juk visi supranta, kad taisyklės sugalvotos ne mūsų, kad, jeigu tokios yra priimtos, jų belieka laikytis vardan visų gerovės“, – aiškino L. Guokė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite