Angle down Atgal

Didelės skolos neatgavę statybų bendrovių vadovai ėmėsi drastiškų priemonių: nusitaikė net į vaikus

Statybos bendrovių vadovai, už atliktus darbus negavę daugiau nei 74 tūkst. eurų, ėmėsi drastiškų veiksmų, bandydami atgauti pinigus – prieš skolingus verslininkus naudojo grasinimus, fizinį smurtą, gąsdino, teiraudamiesi apie šių vaikus, galiausiai mokyklai, kurią pradėjo lankyti vieno iš skolininkų dukra, nusiuntė laišką, kuriame ragino su mergaite nebendrauti ir saugoti nuo jos daiktus.

Tačiau bandymas tokiais būdais atgauti pinigus verslininkams smogė bumerangu – jiems buvo iškelta baudžiamoji byla dėl savivaldžiavimo.

Baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukti bendrovės „Vakonda Group“ vienintelis akcininkas Lukas Bubulas (gim. 1982 m.) ir buvęs direktorius Albertas Bubulas (gim. 1959 m.). Dėl negautų pinigų „Vakonda Group“ 2018 metais bankrutavo, tačiau verslininkai iš statybų verslo nepasitraukė – A. Bubului priklauso ir veiklą vykdo bendrovė „Vakonda“.

Iš bylos duomenų matyti, kad verslininkai drastiškų veiksmų ėmėsi susipykę su taip pat bankrutavusios bendrovės „Riezmano investicijos“ savininkais ir vadovais – pastaroji bendrovė ir dukterinė jos įmonė nesėkmingai Vilniaus centre esančiame prekybos centre bandė plėtoti restoranų verslą; įrenginėjant restoraną ir atsirado skolos „Vakonda Group“.

Susimokėti bandė priversti grasinimais

Bylos duomenimis, baudžiamoji byla verslininkams buvo iškelta po to, kai šie pabandė neteisėtais būdais atgauti daugiau nei 74 tūkst. eurų skolą – 2016 m. vasarį A. ir L. Bubulai atvyko į „Vakonda Group“ skolingos, dabar jau bankrutavusios bendrovės „Riezmano investicijos“ biurą, čia A. Bubulas stebėjo aplinką, o L. Bubulas triukšmavo, grasino ir reikalavo bendrovės savininko „dėti pinigus ant stalo“.

Tą pačią dieną, apie 21 val., abu vyrai nuvyko į vieno iš skolingos bendrovės atstovų namus – čia L. Bubulas per domofoną gąsdino skolininko žmoną, kad vyras vis tiek turės susimokėti, gąsdindamas teiravosi, kaip gyvena mažametės dukros.

Nustatyta, kad L. Bubulas jam skolingos bendrovės atstovus puolė ir virtualioje erdvėje – keliuose su verslu susijusiuose portaluose patalpino atsiliepimus, kuriuose teigė, kad bendrovę-skolininkę įsteigė aferistai, norintys apgaudinėti Lietuvos piliečius.

„Prieš pat restorano įrengimo pabaigą aferistas Z. R. ir aferistas S. G. stabdo visus darbus be jokios priežasties, teigdami, kad statybos bendrovė nesuspės užbaigti darbų laiku ir „Riezmano investicijos“ patirs didelius nuostolius dėl to (nors statybos darbai nevėluoja). Tuo remiantis jie pinigų už atliktus darbus nemoka, stabdo darbus ir samdo kitus statybininkus. Netikėkit šių aferistų melavimais, jie yra tikri aferizmo profesionalai. <...> Venkite aferisto Z.R. ir aferisto S.G. , bei visko kas susiję su bendrove „Riezmano investicijos“, – internete skelbė verslininkas.

Į dukros mokyklą – šokiruojantis laiškas

L. ir A. Bubulas, bylos duomenimis, 2016 m. gegužę toliau neteisėtais būdais reikalavo nukentėjusiųjų grąžinti skolas – per kelias dienas L. Bubulas prekybos centre CUP įrenginėtame restorane užpuolė tris skolininkus, vieną nuvertė nuo kėdės, kitus du apkūlė kumščiais.

Kai smurtas nepadėjo, verslininkai griebėsi kitų priemonių – 2016 m. birželį keliems skolininkams už automobilių valytuvų užkišo po lėlę, kurių galvos buvo išteptos pomidorų padažu.

Galiausiai verslininkai nusitaikė į skolininkų vaikus – 2016 m. rugsėjo pradžioje L. Bubulas į gimnaziją, kurioje ėmė mokytis vieno iš skolingos bendrovės atstovų dukra, nusiuntė elektroninį laišką su skolininko ir jo žmonos nuotraukomis bei tekstu, kuriame ragino tėvus neleisti vaikams bendrauti su nauja mergaite ir saugoti savo daiktus.

„X gimnazijos mokiniai ir tėveliai. Šiais metais Jūsų gerbiamą mokyklą (1-ą klasę) pradėjo lankyti aferisto X ir jo žmonos X dukra X. Perskaitykite nuorodą, ten parašyta pilna teisybė. Tėveliai, būkite atidūs leisdami savo vaikus bendrauti su X. Neužmezginėkite asmeninių santykių su žmonėm, galite nukentėti. Nekvieskite jų pas save į namus, nes vėliau ir namai gali būti nesaugūs. Saugokite savo ir vaikų daiktus bei praneškite savo vaikučiams, kad šie būtų atidūs bendraudami su X. Mokytojai būkite atidūs bendraudami tiek su X, tiek su X, bei saugokite savo daiktus“, – laiške gimnazijai rašė L. Bubulas.

Kaltino apgaule sužlugdžius bendrovę

2019 m. kovo pradžioje abu verslininkai buvo nuteisti dėl savivaldžiavimo – Vilniaus miesto apylinkės teismas L. Bubulą nuteisė dvejų metų laisvės atėmimo bausme, A. Bubulą – pusantrų metų laisvės atėmimo bausme. Tačiau abiem vyrams bausmės buvo atidėtos lygtinai dvejų metų laikotarpiui.

Pastarasis nuosprendis įsiteisėjo tik šiomis dienomis, kadangi abu verslininkai jį apskundė Vilniaus apygardos teismui, teigdami, jog yra nekalti.

L. Bubulas skunde nurodė, kad 2016 m. vasario pradžioje skolininkų atstovas darbininkus išvarė iš statybvietės, o „Vakonda Group“ įrenginius pasisavino. Vėliau „Riezmano investicijų“ savininkai, anot verslininko, nusavintus įrenginius perdavė kitai savo pačių įkurtai bendrovei, taip bandydami juos pasisavinti ir nuslėpti nuo galimo atgavimo. Skunde verslininkas nurodė, kad būtent tokie veiksmai jo bendrovę „Vakonda Group“ privedė prie bankroto.

L. Bubulas skunde taip pat nurodė nevartojęs nei fizinio, nei psichologinio smurto, nepalikinėjęs ant skolininkų automobilių pomidorų padažu išteptų lėlių, taip pat neigė rašęs laiškus ir atsiliepimus internete.

Tačiau skundus ir bylos medžiagą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad abu verslininkai buvo nuteisti pagrįstai – teisėjo Ugniaus Trumpulio vadovaujamos kolegijos sprendimu, A. ir L. Bubulų skundai buvo atmesti, abu verslininkai pripažinti kaltais dėl savivaldžiavimo, neteisėtais būdais bandant atgauti skolą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite