Angle down Atgal

Did­žiau­sias pa­sau­ly­je gy­ve­na­ma­sis na­mas: kur jis ir kam pri­klau­so?

Ko­kio dyd­žio yra jūsų gy­ve­na­ma­sis būstas? Ko ge­ro, dau­ge­liu at­vejų tai bus 200 ar dau­giau kartų ma­žes­nis nei šis pa­sta­tas. Tai did­žiau­sias pa­sau­ly­je gy­ve­na­ma­sis na­mas, tu­rin­tis net 6 aukš­tus, skir­tus vien tik au­to­mo­bi­lių stovė­ji­mo aikš­telėms, ir 50 vietų ki­no salę.

Šis įspūdingas 27 aukštų dangoraižis yra Pietų Mumbajuje, Indijoje. Tai didžiausias privatus namas, pavadinimu „Antilia“, pastatytas 2010 metais. Jo plotas – daugiau nei 37 tūkst. kv. m.

Tikėsite ar ne, bet visi 27 aukštai naudojami kaip gyvenamoji turtingiausio Indijos vyro Mukesho Ambanio ir jo keturių šeimos narių erdvė. Name visą parą palaikyti tvarką turi 600 darbuotojų. Šis pastatas ne tik didžiausias pasaulyje gyvenamasis namas, bet ir brangiausias – vertas 1 bilijono dolerių.

Kokių patogumų galima rasti šiame name? Ant stogo yra pakankamai vietos trims sraigtasparniams nusileisti – ten yra sraigtasparnių kilimo ir leidimosi aikštelė. Viename aukšte žemiau jos – skrydžių valdymo vadyba. Taip pat dangoraižyje įrengti butai svečiams, plaukimo baseinas ir SPA, 50 vietų kino salė ir, žinoma, automobilių aikštelės. Joms paskirti net 6 aukštai, kuriuose gali stovėti daugiau nei 200 transporto priemonių.

Beje, pastatas sukonstruotas taip, kad atlaikytų net 8 balų pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimą.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite