Angle down Atgal

Diabeto dienos minėjime atkreiptas dėmesys į sergančiuosius šia liga

Lapkričio 13 d. Kelmės kultūros centre paminėta Pasaulinė diabeto diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į šią ligą, jos prevenciją ir kontrolę.

Rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis pasidžiaugė Kelmės diabeto klubo „Diabetas ABC“ aktyvia veikla, pirmininko Vytauto Brakausko darbu, linkėjo klubui sėkmės rūpinantis rajono žmonėmis, gyvenančiais su šia nelengva sveikatos problema.

Renginio vedančioji – projekto „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“ vadovė, rajono tarybos narė Aldona Kvintufelienė apibūdino diabetą kaip didelę problemą, pakeičiančią sergančiųjų ir jų artimųjų gyvenimą. Kalbėjo apie vykdomą veiklą, projektus, apie savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Kelmės apylinkių seniūnijos seniūno pagalbą.

Seimo nario padėjėja Janina Skeberdienė perdavė Seimo nario Juozo Rimkaus palinkėjimų žodžius ir dovaną.

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė pristatė sergančiųjų diabetu situaciją Kelmės rajone, kalbėjo apie prevencijos programas ir jų svarbą, šeimą ir diabetą, ligos komplikacijas. Širdies ir kraujagyslių ir cukrinio diabeto prevencijos programas šalyje geriausiai vykdo Kelmės rajono, Šiaulių miesto ir Visagino savivaldybės. Kelmiškiai šioje srityje yra pirmieji.

Į Kelmę atvykusi Lietuvos diabeto asociacijos viceprezidentė Aldona Danylienė supažindino su statistiniais sergančiųjų diabetu skaičiais pasaulyje ir mūsų šalyje. Tai viena didžiausių XXI amžiaus negandų: 2017 m. duomenimis, diabetu serga 1 iš 11 pasaulio žmonių.

Renginio dalyviams koncertavo diabeto klubo ansamblis „Viltis“ (vadovas Justinas Kasparas) ir Kelmės neįgaliųjų ansamblis „Svajonė“ (vadovė Genė Penikienė).

Savivaldybės administracijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite