Angle down Atgal

Širvintiškiai iš pajūrio grįžo su gausybe apdovanojimų

Daugybę metų Šventojoje renkasi LSDP bičiuliai bendram poilsiui ir pramogoms tradiciniame LSDP sąskrydyje. Šie metai – ne išimtis. Šiltą birželio savaitgalį visos Lietuvos socialdemokratai nekantraudami skubėjo į Šventąją, į „Energetiko“ poilsio bazę.

Sąskrydžio tikslas – šventė sau

Į pajūryje organizuotą šventę susirinkusi partiečių gausa dar kartą įrodė, kad LSDP partija geba suvienyti savo narius ne tik darbuose, bet ir šventėje. Juk pagrindinis sąskrydžio tikslas yra ne politikuoti, bet kartu pailsėti, pasidžiaugti bendryste ir dar geriau pažinti vieniems kitus. Tai yra šventė sau. Sąskrydyje dalyvavo ir nemažas būrys širvintiškių.

Šventės organizatoriai – Klaipėdos skyrius – pasistengė, kad dalyviai ne tik linksmai, bet ir turiningai praleistų laiką. Visiems aktyviems bičiuliams buvo paruoštos įvairiausios pramogos: smagų ir aktyvų laisvalaikį mėgstantys dalyviai varžėsi įvairiose sporto rungtyse, o tiems bičiuliams, kurie labiau mėgsta mankštinti protą, vyko protmūšis „Skyrių kovos“.

Širvintiškiai – absoliutūs protmūšio čempionai

Protmūšyje Širvintų garbę stojo ginti skyriaus pirmininkė ir rajono Tarybos narė Anna Kuznecovienė, Moterų klubo pirmininkė Elvyra Ramaneckienė, skyriaus narė Laura Meškutavičiūtė, skyriaus atsakingoji sekretorė Edita Tviragienė, skyriaus tarybos narys Vytautas Ruseckas, skyriaus pirmininkės pirmasis pavaduotojas Gediminas Voveris.

Širvintiškių komanda gerokai išsiskyrė savo įvaizdžiu. Visi šeši komandos nariai pasipuošė raudonais marškinėliais su partijos emblema. Moterys savo kasas papuošė raudonais kaspinais. Būtent ši apranga traukė praeivių žvilgsnius, suteikė drąsos komandos nariams, kėlė visų nuotaiką. Ne vienas praeivis, sutiktas Šventosios gatvėse, juos fotografavo.

Protmūšio tema „1000 miestelių“. Klausimai susiję su mažųjų Lietuvos miestelių istorija. Jų komandoms buvo pateikta net 25. Širvintiškiai teisingai atsakė net į 24 klausimus. Apdovanodamas širvintiškius LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas išdavė paslaptį, kad širvintiškiai tapo absoliučiais čempionais. Ir dvidešimt penktą klausimą buvo atsakę gerai, bet suabejojo savo teisumu ir pataisydami suklydo.

Pasimėgavę pirmosios pergalės skoniu širvintiškiai skubėjo pramogauti. Vakarą tęsė nuotaikingas atlikėjos Laisvos koncertas. Naktiniai šokiai po atviru dangumi ant jūros kranto sukvietė jaunus ir vyresnius. Pajūryje sukosi poros, rateliai, skambėjo dainos ir plojimai.

Neužmiršti ir partijos reikalai

Šeštadienis prasidėjo itin aktyviai: nuo ankstaus ryto vyko LSDP tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ir Širvintų rajono skyriaus atstovai: pirmininkė Anna Kuznecovienė ir pirmasis pavaduotojas Gediminas Voveris.

Taryba patvirtino skyrių iškeltus kandidatus rugsėjį vyksiančiuose rinkimuose į Seimą: Liudas Jonaitis dėl Seimo nario posto rungsis Žiemgalos apygardoje, Gintautas Paluckas – Žirmūnų apygardoje ir Ligita Liutikienė – Gargžduose.

Kaip ir kasmet, oficialus sąskrydžio atidarymas buvo iškilmingas. Susirinkusius į sąskrydį partiečius sveikino LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, kiti garbūs svečiai. Pasidžiaugta socialdemokratų pergale visuose rinkimuose -tikslai pasiekti, belieka kelti naujus ir vėl jų siekti.

Atidarymą vainikavo ir iškilmingumo suteikė LSDP himnas, kurį jūra partiečių dainavo susikibus už rankų.

Širvintiškiai nustebino keista „uoga“

Visi sąskrydžio dalyviai dengė bendrą bičiulių stalą. Kiekvienas skyrius pristatė savo regionui būdingą patiekalą: Klaipėda kepė krabą, Palanga stintų, kažkas sūrio…

Širvintiškiai atvežė keistą „uogą“ – raižytą arbūzą. Tokia idėja gimė dėl karštų orų. Edita Tviragienė, Širvintose garsėjanti pomėgiu dailiai išpjaustyti arbūzą, nustebino ir savo partiečius iš visos Lietuvos. Visi skanavo, vaišinosi ir stebėjosi moters gabumais.

Širvintiškiai aktyviai sportavo

Po atidarymo visų skyrių komandos rinkosi į sporto varžybas, kuriose dalyvavo ir Širvintų skyriaus atstovai.

Šaudymo rungtyje Širvintų rajono skyriaus garbę gynė Alius Mikalajūnas, Laura Meškutavičiūtė ir Vadim Ivašniov. Šaudydami pneumatiniais pistoletais jie demonstravo taiklią akį ir tvirtą ranką…

Virvės traukime su priešininkais įnirtingai kovėsi Vytautas Ruseckas, Vadim Ivašniov, Laura Meškutavičiūtė, Laimonas Judeikis, Eugenijus Tviraga, Jonas Ramaneckas, Irena Ruseckienė. Nors komanda išties mišri, tačiau pasirodė puikiai ir sukaupusi visas jėgas pirmame ture nugalėjo priešininkus.

Traukiant virvę ne lytis svarbiausia – kai kurių skyrių moterys nurungė vyrų komandas. Pirmame etape virvę traukė penki vyrai, o antrame vieną vyrą pakeitė dvi moterys.

Šiek tiek visiems atsikvėpus pajūryje dalyvių laukė paskutinė – linksmiausia rungtis „Linksmoji estafetė“, kurioje dalyvavo Domantas Chatkevičius, Daina Balsevičiūtė ir Vykintas Lučiūnas.

Linksmiausia ir azartiškiausia mūsų skyriaus bičiuliams buvo nauja rungtis „Tumbi-Jumbi“ (linksmasis futbolas). Žaidimas įtraukė daugybę dalyvių, sudarytos dvi širvintiškių komandos pelnė pirmą ir antrą vietas. Čia dalyviams teko pademonstruoti ne tik fizines galias, bet ir protą bei sumanumą. Ne kiekvienas sugebėtų bėgti pririštas prie komandos nario. Komandos tarpusavyje painiojosi, griuvo, tad juoko pakako ne vien dalyviams, bet ir žiūrovams. Šioje rungtyje žaidė ir skyriaus pirmininkė Anna.

Naktininė diskoteka

Po visą dieną trukusių aktyvių pramogų vakare pajūryje prie laužų visi linksminosi su grupe „Nešpėtni bernai“, o vėlyvą vakarą koncertavo grupė Ex Hiperbolė tribute band.

Širvintiškiai vakarodami kepė šašlykus, gaivinosi braškėmis ir arbūzais, aptarė rezultatus, dalijosi įspūdžiais.

Širvintiškiai tris kartus lipo atsiimti apdovanojimų

Susumavus visų sąskrydyje vykusių sporto ir pramoginių renginių rezultatus atsiimti apdovanojimų širvintiškiai buvo pakviesti net tris kartus. Sąskrydžio uždarymo apdovanojimus teikė ir dalyvius sveikino Europos parlamento narys Juozas Olekas. Širvintiškiai didžiavosi, kad atstovaudami tokiam mažam rajonui pasiekė tokių aukštų rezultatų ir garbingai gynė Širvintų vardą.

Jūros malonumai

Be varžybų, rungčių partijos nariai mėgavosi Lietuvos pajūriu, maudėsi ir deginosi.

Vos atvykusios į sąskrydį Širvintų skyriaus moterys sumanė sveikai pradėti dienas prie jūros. Kiekvieną rytą ėjo po šešis kilometrus pajūriu. Taip mėgavosi oru ir sėmėsi jėgų iš jūros. Rytinės maudynės jūroje suteikė jėgų karštomis dienomis.

Skyrius dėkoja pirmininkei Annai Kuznecovienei už puikiai suorganizuotą kelionę bei nuostabius įspūdžius. Visi grįžo smagiai pailsėję, pasisėmę geros nuotaikos, nepakartojamų emocijų, ir vienybės jausmo, kuris dar ilgai lydės kasdieniuose darbuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite