Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Devynerius metus laukta šventė Italijoje: F1 lenktynes Monzoje pagaliau laimėjo „Ferrari“
Sportas2019 m. Rugsėjo 8 d. 18:54

Pasaulis

Youtube vaizdo įrašo stop kadras

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt

98082

Monzos trasoje Italijoje vykusiose „Formulės 1“ lenktynėse ilgai lauktą pergalę iškovojo „Ferrari“ pilotas Charles‘is Leclercas.

Monakietis atlaikė dviejų „Mercedes“ lenktynininkų – Lewiso Hamiltono ir Valtteri Botto – spaudimą ir pasiekdamas antrąją karjeros pergalę (pirmąją jis iškovojo prieš savaitę Spa trasoje Belgijoje) tapo pirmuoju „Ferrari“ lenktynininku nuo 2010-ųjų, laimėjusiu lenktynes namų trasa „raudoniesiems“ laikomoje Monzoje.

Pirmas startavęs Ch. Leclercas pirmavo visų lenktynių metu, bet ilgiau nei pusę distancijos jį intensyviai spaudė L. Hamiltonas. Šiam padarius klaidą iki finišo likus 15 ratų, estafetę perėmė iki tol trečioje vietoje važiavęs V. Bottas, tačiau nei britui, nei suomiui aplenkti 20-mečio varžovo nepavyko.

V. Bottas finišą pasiekė antras, o užtikrintai sezono įskaitoje pirmaujantis L. Hamiltonas – trečias.

Lenktynėse nepasisekė kitam „Ferrari“ lenktynininkui Sebastianui Vetteliui. Iš ketvirtosios vietos startavęs vokietis šeštajame rate padarė klaidą ir apsisuko trasoje, o mėgindamas grįžti į lenktynes nepamatė „Racing Point“ piloto Lance‘o Strollo ir rėžėsi į jį.

Nors S. Vettelis galėjo tęsti lenktynes, jam teko atlikti neplanuotą sustojimą, o už nesaugų pajudėjimą iš vietos vokiečiui dar buvo skirta ir bauda, kuri jį nubloškė į rikiuotės galą. Galiausiai, „Ferrari“ pilotas finišavo vos 13-as.

Iki čempionato pabaigus likus septyniems etapams užtikrintą persvarą pilotų įskaitoje išlaiko L. Hamiltonas, turintis 284 taškus. V. Bottas su 221 tašku žengia antras, o Monzoje paskutinis startavęs, tačiau iki aštuntosios vietos prisikasęs Maxas Verstappenas su 185 taškais užima trečiąją poziciją.

Dvi pergales per dvi savaites iškovoję Ch. Leclercas vejasi M. Verstappeną ir su 182 taškais rikiuojasi penktoje pozicijoje.