Angle down Atgal

Dešimtoji karantino diena Lazdijuose: kas pasikeitė?

Lazdijų rajone daugėja asmenų izoliacijai pritaikytuose būstuose, pirminei sveikatos patikrai prie ligoninės iškilo palapinė, iki vasaros pramoginiai renginiai rajone nevyks, apibendrindama dešimtąją karantino dieną skelbia Lazdijų rajono savivaldybė.

Savivaldybės būstus, skirtus grįžtančiųjų iš užsienio izoliacijai, papildė nemažas rajono gyventojų būrys. Situacijai Lietuvoje sparčiai blogėjant, vakar buvo priimtas sprendimas savivaldybės įrengtuose būstuose privalomai izoliuoti visus, iš užsienio grįžtančiu rajono piliečius. Specialiai parvykstančių parvežimui pritaikytas transportas vakar ir šiandien vyko į Vilniaus ir Kauno oro uostus, taip pat – į Klaipėdos jūrų uostą. Iš viso į rajoną per abi dienas pargabenti 6 asmenys. Savivaldybė didesniam grįžtančiųjų priėmimui ruošėsi iš anksto, dėl to grėsmės, jog apgyvendinimui skirtų vietų pritrūks, nėra. Iš viso izoliacijos būstuose jau gyvena 12 asmenų.

Rengiamasi situacijos blogėjimui ir saugiam gydymo ir priežiūros paslaugų teikimui net ir sunkiausiomis aplinkybėmis. Prie Lazdijų ligoninės priimamojo iškilo palapinė. Ją pastatė Lietuvos kariuomenės Dainavos apygardos 1-oji rinktinė. Palapinėje, esant poreikiui, bus atliekama pirminė gyventojų apžiūra. Palapinė pastatyta siekiant, kad ligoninės priėmimo skyrius būtų kuo labiau apsaugotas nuo galimo koronaviruso įnešimo į ligoninės patalpas. Esant bent mažiausiam įtarimui, kad gyventojas gali sirgti koranovirusu, jis į ligoninės priimamąjį nebus vežamas, o bus nedelsiant transportuojamas į specialias gydymo vietas.

Įvertinus situaciją, jos grėsmę ir perspektyvas, priimtas sprendimas atšaukti visus savivaldybės ir jos įstaigų iki š. m. birželio 30 d. planuotus pramoginius renginius.

Renginiams planuotas skirti lėšas, merės nuomone, tikslinga skirti karantino laikotarpiu patirtų išlaidų ir nuostolių kompensavimui. Jos teigimu, artimiausiu metu ne pramogos, o dirbančiųjų atlyginimų išmokėjimai ir pagalba verslui bus nepalyginamai svarbesni. Taigi, šiais metais, greta kitų, nebus organizuojamos ir tradicinės Jurginės – Pirmosios vagos šventė Veisiejuose, taip pat „Pasienio fiesta“ – Lazdijuose.

UAB „Lazdijų autobusų parkas“ nutraukia visus – tiek vietinio, tiek tarpmiestinio susisiekimo maršrutus. Tokį sprendimą, kartu su rajono savivaldybės vadovais, bendrovės administracija priėmė norėdama užtikrinti gyventojų saugumą ir dėl to, kad rajono gyventojai karantino metu vis mažiau naudojasi autobusais – bendrovės vadovų teigimu, per savaitę autobusais važiavo maždaug 20 keleivių.

Savanorystė yra labai pageidaujama ir kaip niekada reikalinga. Merė šiandien kreipėsi į visų savivaldybės įstaigų vadovus prašydama jau artimiausiu metu pasikalbėti su įstaigų darbuotojais ir informuoti savivaldybę apie visus, galinčius, esant poreikiui, padėti savivaldybei užtikrinti būtinųjų paslaugų gyventojams nepertraukiamą teikimą. Kol kas situacija stabili, bet turime būti pasirengę veiklą vykdyti ir jai blogėjant. Gyventojus taip pat skatiname visų pirma stebėti ir padėti tiems, kurie gyvena greta. Galbūt trūksta maisto, vaistų? Paskambinkite, pabelskite į kaimyno langą, galbūt jis to seniai laukia. Tik neikite į vidų, nes neturint būtinųjų apsaugos priemonių tai labai pavojinga.

Situacija dėl koronaviruso COVID-19 mūsų rajone išlieka nepakitusi – iki šios dienos vakaro susirgimų neužfiksuota. Dedamos pastangos, kad grėsmė mažėtų iki minimumo. Įstaigos bendradarbiauja ir, aprūpintos būtinosiomis apsaugos priemonėmis, teikia įvairiapusišką pagalbą ir informaciją gyventojams ir sugrįžtantiems apie koronavirusą. Nuoširdžiai dėkojame Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Lazdijų visuomenės sveikatos biuro specialistėms už pagalbą pasienyje su Lenkija. Tiek šiandien, tiek vakar kolegės dirbo ten ir kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, tikrino grįžtančiųjų temperatūrą, dalijo anketas, kurias privalo užpildyti visi, grįžtantieji iš užsienio, teikė informaciją grįžtantiems asmenims apie privalomą izoliaciją ir karantino laikotarpiu taikomas rekomendacijas ir draudimus.

Geri pavyzdžiai lai įkvepia visus!Informuojame, kad gyventojai vis rimčiau vertina dėl koronaviruso COVID-19 susidariusią situaciją ir patys rūpinasi savo ir kaimynų saugumu. Gražus pavyzdys – Lazdijų Sodų 6 daugiabučio iniciatyva – namo bendrijos administracija parūpino dezinfekcinio skysčio ir pakabino jo talpas kiekvienoje laiptinėje. Kviečiame pasekti gražiu pavyzdžiu. Taip pat primename, jog savivaldybė laikysis savo įsipareigojimų dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines kiekvieną savaitę. Tai bus atliekama reguliariai viso karantino laikotarpiu.

Vis dar stebima ir gaunama gausybė skundų dėl saviizoliacijos režimo nesilaikymo. Prašome, nelikite abejingais, jei pastebėjote izoliacijos rėžimo nesilaikančius asmenis, sudrausminkite ir nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Kaip šiandien informavo Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis, bendruoju pagalbos telefonu gaunamų pranešimų skaičius nėra didelis – po keletą kiekvieną dieną. Gavę skundus policijos pareigūnai visus juos patikrina: nuvyksta nurodytu adresu, laikydamiesi visų saugumo priemonių paprašo atidaryti duris, kad įsitikintų, jog nurodytas asmuo yra namuose. Apie asmenis, kurie nesilaiko izoliacijos taisyklių, policija informuoja Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris nusižengusiems gyventojams gali įstatymo nustatyta tvarka taikyti numatytas nuobaudas. Artimiausiu metu jas ketinama griežtinti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite