REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Kovo 10 d. 10:15

Dešimtmetį skaičiuojantis „Megaplanto“ medelynas pavasario darbų sezoną pradeda su naujais iššūkiais

Klaipėda

@Megaplantas

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


167715

Padidėjęs dėmesys urbanizuotų teritorijų apželdinimui ir privačių namų statybos bumas sukūrė poreikį gražiai bei funkcionaliai aplinkai ir gerokai padidino dekoratyvinių augalų paklausą. Genaičiuose, Klaipėdos rajone, prieš dešimtmetį įkurto privataus kapitalo specializuoto didelių dekoratyvinių augalų medelyno „Megaplantas“ darbuotojai pastebi, kad poreikis dideliems dekoratyviniams augalams nuolat auga ir jų kasmet parduodama vis daugiau nei pirmaisiais medelyno veiklos metais. 

Plyno lauko investicija 

Šiuo metu prieš 10 metų Genaičiuose įkurtame „Megaplanto“ medelyne žaliuoja daugiau nei 40 tūkst. įvairių dekoratyvinių medžių ir krūmų. Augalai auginami ir prižiūrimi 15 hektarų plote, dar virš hektaro užima administracinis pastatas su ūkinėmis patalpomis, augalų pakrovimo-iškrovimo, ekspozicinė ir prekybinė aikštelės.  

Įmonės vadovas Gediminas Valašinas puikiai pamena veiklos pradžią medelyne, kada dėl medžių tekdavo ir molio buzoje kone iki juosmens kapanotis. „Tai tikra plyno lauko investicija, nes medelyną įkūrėme visiškai tuščiame sklype, kuriame nebuvo jokių inžinerinių komunikacijų“, – sako G. Valašinas.

2012-augalu-sodinimas-medelyne.jpg

Nieko keisto, kad iš pradžių nebuvo lengva, nes reikėjo ne tik paruošti sklypą medelių auginimui, bet ir iškasti tvenkinį jų laistymui, įrengti patalpas darbuotojams bei atlikti daugybę kitų pasiruošimo veiklai darbų. „Net partneriai iš Olandijos iš pradžių netikėjo šio projekto sėkme, tačiau po kelerių metų atvykę į Lietuvą liko nustebę, kad sugebėjome užsodinti vis didesnius plotus ir įrengėme modernią laistymo sistemą, kokios net patys olandai neturi“, – pasakoja G. Valašinas. 

Kiekvieno medelyno geriausias įvertinimas – ne tik reikšmingiausias visuomenei teritorijas Lietuvoje puošiantys jų užauginti augalai, bet ir jų eksportas į aukščiausius kokybės reikalavimus keliančias Vakarų Europos šalis. Nuo medelyno įkūrimo „Megaplanto“ augalai jau papuošė daugelį viešųjų erdvių ir privačių teritorijų visoje Lietuvoje, o 2019-aisiais metais įmonė didelius dekoratyvinius medžius išsiuntė ten, iš kur jie paprastai atvežami į Lietuvą įvairiems apželdinimo projektams – čia užauginti klevai ir gudobelės išvyko į Olandiją.  

Medelyne – itin platus dekoratyvinių augalų asortimentas 

Pirmaisiais veiklos metais pirmieji pasodinti medžiai medelyne buvo lietuvių mėgstamos juodosios pušys. Joms kompaniją netruko papildyti kiti dekoratyviniai lapuočiai medžiai – įvairių rūšių beržai, klevai, liepos, gudobelės. Paprastai medžiai medelyne auga daugelį metų, tad nuspėti, kas bus populiaru ateityje, nėra lengva užduotis. 

„Rinkomės sodinti dekoratyvius, kompaktiškus ir agresyviai neaugančius medžius. Tuo metu paklausiausi buvo puikiai pažįstami šermukšniai, liepos, klevai, ąžuolai, gražiažiedės sakuros, dekoratyvios obelys, kriaušės, gudobelės. Pradėjome maždaug nuo 20-ies rūšių ir veislių, dabar medelyne auga daugiau nei 180 įvairių dekoratyvinių medžių bei krūmų rūšių, o jų porūšių ir veislių yra dar daugiau“, – vardina įmonės vadovas. 

dsc-0047.JPG

Nereikia laukti, kol medis užaugs 

„Megaplanto“ medelyne užaugintais dekoratyviniais medžiais apsodinamos ne tik miestų erdvės, puošiamos įstaigų ar įmonių teritorijos, medžiai dažnai randa vietą ir privačiuose kiemuose ar sodybose. Didžiulė dekoratyvinių augalų įvairovė medelyne gali patenkinti įvairius poreikius. 

Lukiškių aikštė ir  Ozo parkas sostinėje, Nepriklausomybės aikštė Kaune, M. Mažvydo alėja ir Taikos prospektas uostamiestyje – tai tik keletas apželdinimo projektų, prie kurių įgyvendinimo prisidėjo „Megaplantas“. 

Privatiems klientams Genaičiuose įsikūręs medelynas geriau žinomas kaip įvairiaspalvių, žydinčių ir formuotų dekoratyvinių augalų tiekėjas. „Nors mūsų specializacija – dideli dekoratyviniai medžiai ir krūmai urbanizuotoms teritorijoms, parduodame daug įvairių mažesnių augalų, kuriuos paprastai auginame vazonuose. Tai diktuoja skirtingi klientų poreikiai, nes vieni nori tik didelių medžių, kadangi nenori laukti, kol jie užaugs, kiti ieško spalvų ir formų savo aplinkos pagyvinimui“, – sako G. Valašinas. 

„Megaplanto“ vadovas primena, kad medžiai yra gyvi, jiems būtina nuolatinė priežiūra, tačiau, parinkus tinkamų veislių medžius, juos prižiūrėti yra gerokai pigiau ir paprasčiau, todėl išsirinkti augalus medelyne padeda kvalifikuoti specialistai. Čia galima ne tik pamatyti, kaip atrodo jau paaugęs vienos ar kitos rūšies augalas, bet ir gauti praktiškų patarimų, kaip jį sodinti ir prižiūrėti. 

Įmonė ne tik augina dekoratyvinius medžius, bet ir rengia kraštovaizdžio projektus, juos įgyvendina,  teikia želdinių ir aplinkos priežiūros paslaugas. 

dsc-0034.JPG

Artimiausi tikslai – asortimento plėtra ir žingsnis į elektroninę prekybą 

Be medelyno plėtimo ir naujų medžių sodinimo, vienas artimiausių „Megaplanto“ ateities planų – patrauklių mažesnių dekoratyvinių augalų asortimento medelyno pardavimo aikštelėje formavimas. „Norime, kad atvykę pirkėjai čia galėtų rasti ne tik didelius medžius ir krūmus, bet ir tokius augalus, kuriuos įsigiję namo galėtų gabentis savo transportu“, – teigia įmonės direktorius. 

Kitas projektas, kurį planuojama įgyvendinti greitu metu – specializuota dekoratyvinių augalų elektroninė parduotuvė. 

„Turime prisitaikyti prie dabartinių iššūkių ir, nors augalai internete neauga, bet elektroninis augalų katalogas padės susipažinti su mūsų turimu asortimentu“, – ateities planais dalijasi G. Valašinas ir priduria, kad, jeigu neužtenka pasižvalgyti elektroninėje parduotuvėje, galima užsukti į medelyną apžiūrėti medžių gyvai. Svarbu žinoti ne tik, kaip medis atrodo dabar, bet ir koks užaugs po kelerių metų. 

Dėl užsakymų kreiptis:

UAB „Megaplantas“​
Dagilių g. 26, Genaičių k., Klaipėdos raj.
Tel. nr. +370 608 43334

El. paštas: sales@megaplantas.eu
www.megaplantas.lt
https://www.facebook.com/megaplantas.eu

megaplantas-logo-spalvotas-sviesus.png

Remiamas turinysREDAKCIJA REKOMENDUOJA