Su mama Asta – dviračių žygyje „Pasivyk saulėlydį“.
Angle down Atgal

Dešimtmetė Luka savo mamą verčia iš koto

Dešimtmetė Luka Bagdonaitė, paskutinį rugpjūčio savaitgalį su mūsų rajono savivaldybės delegacija dalyvavusi tradiciniame Gardino rajone rengiamame festivalyje „Augustavo kanalas trijų tautų kultūroje“, tapo tarptautine žvaigžde – jos nuoširdžios dainos patraukė ir svečių iš Lenkijos, ir šventės šeimininkų baltarusių dėmesį.

Su dainavimo meno ją mokančia mokytoja Egle Malinauskiene jos pastaruoju metu pasirodo beveik kiekviename Lazdijų kultūros centro organizuojamame koncerte. Mokykloje-darželyje „Vyturėlis“, kur Luka mokosi ketvirtojoje klasėje, ji dainuoja solo ir ansamblyje „Dainuokim lietuviškai“. Lazdijų meno mokykloje taip pat mokosi solinio dainavimo, chorinio dainavimo, groti pianinu.

Dainavimas, kuriuo pastaruoju metu Luka yra ypač susižavėjusi – ne vienintelis jos hobis. „Vyturėlyje“ ji dar šoka tautinių šokių kolektyve, lanko pramoginių šokių grupę. Papildomai po pamokų mokosi anglų kalbos. Tik dėl to, kad visur suspėti nebegali, jai teko atsisakyti aerobikos ir žirginio sporto, kuriuos taip pat išbandė. Dvejus metus buvo klasės seniūnė. Pernai rudenį ją su mama Asta Bagdoniene, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus mokyklos mokytoja, buvome sutikę Lazdijų turizmo centro ir Lazdijų visuomenės sveikatos biuro surengtame naktiniame dviračių žygyje „Pasivyk saulėlydį“, kurio metu žygio dalyviai keliavo po kaimo turizmo sodybas, esančias prie Galsto ir Akmenių ežerų. Nors tuomet jai buvo tik devyneri, ji atkakliai kartu su visais mynė savo dviratuką. „Luka savo aktyvumu, veikla ir talentais mane verčia iš koto“, – sako jos mama, visuomet atrandanti laiko dukros pomėgiams puoselėti.

Nori būti aktorė arba veterinarijos gydytoja

Visi lazdijiečiai, kurie bent retkarčiais lanko Lazdijuose organizuojamus renginius, jau yra matę Luką koncertuojant. Šiemet ji dainavo Lazdijų kultūros centre surengtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio koncerte, Vaikų gynimo dienos proga surengtame koncerte Nepriklausomybės aikštėje. Savo mokykloje, „Vyturėlyje“, jau spėjo pasižymėti ir kaip renginių vedėja: pernai ji buvo ketvirtosios – baigiamosios šios mokyklos-darželio klasės išleistuvių renginio vedėja, o šiemet vedė naujųjų mokslo metų pradžios šventę. Ne kartą per savaitę ji su mama Asta Bagdoniene, Verstaminų daugiafunkcio centro trenere, iš Lazdijų vyksta į jį, kur pagal galimybes sportuoja.

Luka sako, jog jai yra viskas įdomu, labai norėtų dar daug kur dalyvauti, daug ką nuveikti. Tačiau… Šalia visų jos pomėgių yra dar kasdienis mokslas, pamokos. O norint pasiekti tai, apie ką ji garsiai šiandien svajoja, mokytis reikia daug ir nuosekliai. „Noriu būti aktorė arba… veterinarijos gydytoja“, – sako Luka neabejodama. Ir šios svajonės išduoda platų jos pomėgių spektrą.

Tokią dukrą auginanti mama Asta Bagdonienė sako, jog ir pati daug prisidėjusi prie to, kad Luka tokia aktyvi, visko norinti. Mergaitė nuo mažens buvo taip lavinama. „Augome kartu, veždavausi į renginius Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijoje, į ekskursijas. Nuo ketverių metų pradėjau leisti į Lazdijų meno mokyklą. „Ten buvo grupė, kurioje gabūs vaikai mokėsi visko: ir dainuoti, ir tapybos bei keramikos“, – pasakoja Asta Bagdonienė. O iš kur ta ypatinga meilė gyvūnams, net mama sako nežinanti. Tačiau labai neprieštarauja, kad namuose gyvena katės, šunys, pelės, degu. O vienu metu, kai lankė žirginio sporto užsiėmimus Lazdijų hipodrome, tėvų net ponį buvo išsiprašiusi nupirkti... Rūpinasi benamiais gyvūnais, sužeistais paukščiais, o prie savo namų Bajoriškių kaime turi įsirengusi gyvūnėlių kapines.

Kelionėse labiausiai pasigenda mamos

Prieš dvejus metus kartu su mokyklos-darželio „Vyturėlis“ mokytojų bei mokinių grupe Luka Badonaitė lankėsi Olandijoje, Bakel miesto Bakellar mokykloje. Darželis tuo metu pradėjo įgyvendinti tarptautinį projektą pagal „Erasmus+“ programą „Mokykla gali būti įdomi“. Olandija buvo pirmoji šalis, su kurios švietimo sistema lazdijiečiai turėjo galimybę susipažinti. Tuomet Lukai buvo tik aštuoneri, tačiau ji drąsiai leidosi į kelionę be mamos, o nuvykusi į šalį visą savaitę gyveno olandų šeimose, kur reikėjo bendrauti tik anglų kalba. Luka prisipažįsta, jog Olandija, kurioje rajono delegacija visą savaitę viešėjo, jai ne viskuo patiko. Nors sužavėjo, kad ten visi mokiniai į pamokas atvažiuoja dviračiais, o pertraukų metu važinėjasi paspirtukais dideliame mokyklos kieme, kuris visas yra po stogu, tačiau pamokų metu – daug triukšmo, jokios drausmės. Moksleiviams leista ne tik kalbėtis, šaukti, bet ir valgyti. Na, o dar tas mamos ilgesys... Luka sako, jog jai „Vyturėlis“ yra pati geriausia ir gražiausia mokykla.

Olandija – ne pirmoji užsienio šalis, kurioje ji lankėsi. Žinoma, yra buvusi Lenkijoje. Tačiau nuo penkerių metų atostogų metu kartu su tėvais keliauja po lietuvių pamėgtus šiltus kraštus. Jau yra pabuvojusi Turkijoje, Egipte, Jungtinėje Karalystėje. Na, o šios vasaros pabaigoje – ir Baltarusijoje, Gardine.

Didžiausias – mokytojos indėlis

Asta Badonienė yra 100 procentų įsitikinusi, jog Lukos balsą, talentą dainuoti ir aktorinius mergaitės gabumus atrado jos dainavimo mokytoja Eglė Malinauskienė, su kuria dukrą sieja ne tik atsakomybė rengiantis koncertams, bet ir didelė meilė muzikai. Jos repetuoja daug ir intensyviai, dažnai susiskambina, repeticijos prieš koncertus vyksta net Bagdonų namuose. „Mergaitė tikrai labai artistiška, nuolat su šypsena, gerai jaučia ritmą, turi balsą. Daug yra vaikų, norinčių dainuoti, bet negali jų priimti tik dėl noro – reikia, kad turėtų gabumų“, – sako Lukos mokytoja Eglė Malinauskienė. Pernai metais ji tapo konkurso „Dainų dainelė“ rajoninio turo nugalėtoja, buvo pakviesta į geriausiems rajono moksleiviams savivaldybėje organizuojamą renginį „Mero pusryčiai“.

Mokytoja pasakoja, jog Luką pastebėjusi iškart, kai tik pradėjo dirbti „Vyturėlyje“ ir gavo priešmokyklinę grupę. Tai buvo prieš penkerius metus. Šie metai Lukai yra paskutiniai „Vyturėlyje“. Su savo mylima mokytoja teks išsiskirti? E. Malinauskienė sako, jog ir toliau Luka bus jos mokinė: „Dirbsiu kad ir už „ačiū“, nes su tokiu vaiku dirbti yra tikras malonumas…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite