Sportas2020 m. Vasario 12 d. 22:05

Dešimt tritaškių per kėlinį pataikęs „Žalgiris“ – KMT finalo ketverte

117682

Kauno „Žalgiris“ tiesiausiu keliu žengė į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą. Trečiadienį vykusiame atsakomajame ketvirtfinalio mače Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose nepaliko šansų „Šiaulių“ komandai – 105:66 (28:17, 20:12, 36:22, 21:15). Trečiajame kėlinyje šeimininkai įmetė net 10 tritaškių.

Pirmą akistatą Šiauliuose žalgiriečiai irgi buvo laimėję 85:79.

Šeštadienį Klaipėdoje vyksiančiame pusfinalyje žalgiriečiai susitiks su Panevėžio „Lietkabeliu“. Dėl kito bilieto į finalą kovos Vilniaus „Rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

„Žalgiris“ rungtynėse prieš šiauliečius pakoregavo ir rekordų knygas. Ši pergalė nuo šiol bus prisimenama, kaip rezultatyviausia Citadele KMT turnyro istorijoje. Buvęs rekordas taip pat priklausė žalgiriečiams. Praėjusiais metais jie 104 taškus įmetė „Šiauliams“.

Rungtynės pažymėtos ir itin retu fenomenu – Kauno „Žalgiris“ vien per trečiąjį kėlinį pataikė net 10 tritaškių. Jie užgesino intrigos užuomazgas, kurių mažėjo jau nuo pirmojo švilpuko.

Meistriškumo klausimai pamažu sprendėsi jau pirmajame kėlinyje. „Žalgiris“ rungtynėse startavo 10:2 spurtu. Tokio intensyvumo svečiai neatlaikė, o kauniečiai jau fiksavo dviženklį pranašumą (26:15).

Nors „Šiauliams“ netrūksta stiprių vyrų po krepšiu, tačiau ten šeimininkavo „Žalgiris“. Vien per pirmąjį kėlinį iš 28 žalgiriečių taškų 18 buvo pelnyta baudos aikštelėje.

Jaunieji žalgiriečiai Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis buvo labai ryškūs ant parketo. Jaunuoliai iki pertraukos kartu surinko 15 taškų ir 21 naudingumo balą.

„Tikrai pradėjome labai gerai, akcentavome „Šiaulius“ kelias dienas, nes turėjome dvi sunkias rungtynes su jais. Išėjome susikaupę nuo pat rungtynių pradžios ir vykdėme viską neblogai“, – pakitusią komandos motyvaciją prieš kulniuodamas į rūbinę apibūdino R.Jokubaitis.

Vaizdo negadino ir kiti žaidėjai žengę į aikštę, o „Žalgirio“ pajėgumas jau tapo neabejotinas – 48:29.

Rungtynės „baigėsi“ jau trečiojo kėlinio pradžioje. R.Jokubaitis, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis smeigė po tritaškį ir skirtumas darėsi nepadorus (62:33).

„Šiauliams“ trečiadienį fatališkai nekrito tolimi metimai. Jei „Žalgiris“ per kėlinį pataikė 10, tai svečiai per visas rungtynes pataikė 2 tritaškius iš 17 bandymų.

„Šiauliai“ į Kauną atvyko nukraujavę. Iš rotacijos iškrito apsinuodijęs Keronas Deshieldsas.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 17, Zachas LeDay ir Jockas Landale’as po 15, Karolis Lukošiūnas, Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas po 9.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 23, Rokas Gustys 19 (10 atk. kam.), Aurimas Urbonas 7 (7 rez. perd.).