Angle down Atgal

Denas Braunas ir keisčiausioji biblioteka Žemėje

Ritmano bibliotekoje Amsterdame yra sukaupta didžiausia ir garsiausia pasaulyje originalių knygų, rankraščių apie hermetiką, okultizmą ir misticizmą kolekcija. Ją labai mėgsta žymus rašytojas Denas Braunas, naudojęsis jos turtais, rašydamas savo kūrinius.

„Da Vinčio kodą“ visame pasaulyje giria milijonai žmonių, o štai kūrinio autorius dievina vieną vietą – tai Ritmano biblioteka. Joje saugoma daugiau nei 25 tūkst. senų knygų apie misticizmą, okultizmą, hermetiką, alchemiją ir pan. Bibliotekoje iš viso saugoma apie 4 600 rankraščių, kurie publikuoti iki 1900 metų, ir laikoma per 20 tūkst. knygų, išleistų po 1900 metų.

Ši įstaiga vadinama bene keisčiausia biblioteka pasaulyje. Pats jos įkūrėjas Joostas Ritmanas yra sakęs, kad tai vieta, kur kiekvienas sau gali atsakyti į klausimus: iš kur aš atvykau, kas aš esu ir kokia mano ateitis?

Kaip tik šioje bibliotekoje D. Braunas praleisdavo ilgas valandas, tyrinėdamas įvairius leidinius, rankraščius, kai rašė savo romanus „Prarastas simbolis“ ir „Inferno“. Simpatijas šiai vietai garsus autorius parodė ir finansiškai. 2016 metais jis paaukojo net 300 tūkst. dolerių, kad bibliotekoje esančios knygos būtų skaitmenizuotos ir visiems pasiekiamos internetu.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite