Angle down Atgal

Demoniškos mintys tautodailininką pavertė vagimi

Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo bylą dėl 10 200 eurų vagystės iš Tauragės miškų urėdijos pastato. Piniginė su pinigais, banko kortele ir asmens dokumentais dingo iš neužrakintame kabinete, spintoje, kabėjusios darbuotojo striukės kišenės. Paaiškėjo, kad apsivogė žinomas Šiaulių tautodailininkas Alvydas Bitinas, į Tauragės miškų urėdiją užsukęs pasiteirauti dėl medienos savo drožiniams. Tai ne pirmas atvejis, kai medžio drožėjas tokiu būdu bandė prisidurti prie kuklių tautodailininko pajamų.

Nusikaltimą padėjo atskleisti vaizdo medžiaga

60 eurų vertės piniginės su pinigais – 10 200 eurų – bei asmens dokumentų ir banko kortelės vagystė iš Tauragės miškų urėdijos pastato Vytauto gatvėje įvykdyta kovo 9 dieną.

Didelę grynųjų sumą praradęs urėdijos darbuotojas Saulius A. tądien po darbo teigė planavęs pirkti automobilį. Tuo metu, kai buvo nugvelbta jo piniginė, jis buvo urėdo Roberto Piečios kabinete, o savo kabineto duris paliko nerakintas. Žinutė apie vagystę netrukus buvo išplatinta feisbuke, pranešta policijai. Tyrėjams buvo perduota urėdijos vaizdo stebėjimo kamerų medžiaga, kuri, anot policijos pareigūnų, ir padėjo išaiškinti nusikaltėlį.

Peržiūrėjus vaizdo įrašus, pareigūnams didžiausią įtarimą sukėlė tuo metu po urėdijos pastatą vaikštinėjęs sportinę kepuraitę dėvintis vyras. Vaizdo įrašuose matyti, kad kovo 9 dieną, 14.29 val., vyriškis įeina į urėdijos pastatą ir eina koridoriumi link laiptų į antrąjį aukštą. 14.31 val. grįžta į pirmojo aukšto koridorių ir pasukęs į kairę nueina toliau. 14.32 val. įtartinas vyras išėjo iš urėdijos pastato.

Piniginė nebuvo stora

Pirmadienį šios bylos nagrinėjimas surengtas Tauragės rajono apylinkės teisme. Į posėdį nukentėjusysis Saulius A. neatvyko, teismo paprašė bylą nagrinėti jam nedalyvaujant. Šiaulių rajono gyventojas, pagal individualios veiklos pažymėjimą dirbantis Alvydas Bitinas teismui pripažino įvykdęs nusikaltimą. Jis pasakojo, kad važiuodamas pro Tauragę į namus Šiaulių rajone užsuko į Miškų urėdiją. Kadangi drožinėja iš medžio, norėjęs pasiteirauti, ar galėtų įsigyti ąžuolo medienos.

Ikiteisminio tyrimo metu A.Bitinas pareigūnams pasakojo, kad užlipo į Tauragės miškų urėdijos antrą aukštą. Neradęs vadybininko nusileido į pirmą aukštą ir pamatė praviras kabineto duris. Įėjęs į kabinetą iš karto nuėjo prie spintos. Ten kabėjusioje striukėje rado piniginę ir ją pagrobė. Piniginė jam neatrodė stora, o kad joje yra krūvelė stambių kupiūrų, pastebėjo tik įsėdęs į savo automobilį. A.Bitinas teigė tik vėliau suskaičiavęs piniginėje buvusius pinigus. Vogtoje piniginėje buvo ir vairuotojo pažymėjimas, kreditinė kortelė. Piniginę su dokumentais grįžęs į namus vyras paslėpė garaže, o pinigus – namuose.

Yra apsivogęs ir anksčiau

– Sunku paaiškinti, kodėl taip pasielgiau. Demoniškos mintys užklupo. Net netikėjau, kad galima rasti tiek pinigų. Ne kiekvienas žmogus gali nešiotis tokias dideles sumas. Gal tie, kurie į kazino eina. Pats išsigandau, kai suskaičiavau, kiek jų. Supratau, kad tai tragedija, – jaudindamasis teisme kalbėjo A.Bitinas.

Vyras pasakojo, kad dalį vogtų pinigų spėjo išleisti – grąžino skolas, pirko dažų, detalių pjūklui. Tačiau pagalvojęs, kad vagystė gali būti išaiškinta, vogtų pinigų nebeleido. Kovo 20 dieną pareigūnai A.Bitino namuose atliko kratą, kurios metu ir buvo rasta vogta piniginė, svetimi dokumentai ir 6365 eurai. Šiuos pinigus Sauliui A. grąžino policija, o likusią išleistą sumą atidavė pats A.Bitinas.

A.Bitinas buvo teistas ir anksčiau, tačiau teistumas išnykęs. Administracine tvarka baustas ne tik už greičio viršijimą. Prieš tris dienas iki šios stambios pinigų vagystės, tai yra kovo 6-ąją, jis nugvelbė kitą piniginę – su 40 eurų iš kitos Tauragės įmonės darbuotojų rūbinės.

Kai bylą nagrinėjusi teisėja Gražina Gudžiūnienė A.Bitinui suteikė teisę pasakyti baigiamąją kalbą, teisiamasis nedaugžodžiavo:

– Aš neturiu ko gintis, nes esu padaręs nusikaltimą. Esu kaltas ir gailiuosi. Teisintis nenoriu. Tik prašau teismo neapriboti mano išvykimų, nes turiu neįgalią vienuolikmetę dukrą, kurią vešime į užsienį operuoti. Ją reikia nešioti ant rankų, žmonai vienai per sunku.

Apsivogusiam tautodailininkui apribota laisvė

Tačiau teismas ilgapirščio tautodailininko laisvę apribojo, nors realios įkalinimo bausmės ir neskyrė. Kaip ir prašė valstybinį kaltinimą palaikiusi prokurorė Roma Kiselevičienė, teismas A.Bitinui skyrė lygtinę dvejų metų laisvės atėmimo bausmę – bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams, įpareigojant nuteistąjį neišvykti už gyvenamojo rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. A.Bitinas privalės dalyvauti elgesio pataisos programoje ir 80 valandų per keturis mėnesius atlikti nemokamus darbus. Nuosprendis neįsiteisėjęs – per 20 dienų jį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

„Tauragės kurjerio“ kalbinamas tautodailininkas teištarė kelis žodžius:

– Neturiu ką komentuoti.

Žinomas tautodailės meistras

Alvydas Bitinas – žinomas Šiaulių krašto tautodailininkas. Šio 51-erių metų medžio drožėjo veiklą ne kartą yra apžvelgę Šiaulių krašto žurnalistai. A.Bitinas pristatomas kaip sėkmingas verslininkas, keliolika metų įvairiose prestižinėse vietose dirbęs padavėju, barmenu, vėliau pajūryje atidaręs savo kavinę, dar vėliau pasukęs nauju keliu – ėmęsis medžio kalybos ir pradėjęs su tuo susijusį verslą. A.Bitino medžio darbai puošia šalies verslo įmones, ūkius, yra paplitę ne tik Šiaulių apskrityje, bet ir Naujosios Akmenės, Plungės rajonuose. Vienas žinomiausių A.Bitino kūrinių – kryžius, saugantis istorinio Šapnagių pilkapio Šiaulių rajone rimtį.

www.kurjeris.lt
www.kurjeris.lt
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite