Dėmesio, vairuotojai: kaip išgyventi lietuvišką žiemą?

Vilnius
Hakon Sataoen nuotr.
Jurgita Kastėnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šios rekomendacijos padės saugiau jaustis kelyje šaltuoju metų laiku:

  1. Žiemą kelio dangos būklė gali kisti labai dažnai, t. y. tą pačią dieną gali būti lietus, sniegas, šlapdriba, plikledis, oro temperatūros svyravimai ir t. t. Pravartu sekti informaciją apie kelių būklę ir oro sąlygas svetainėje www.eismoinfo.lt, įvairiuose žiniasklaidos kanaluose.
  2. Planuodami tolimesnį maršrutą, nepamirškite, kad pirmiausia valomi ir barstomi šalies magistraliniai keliai, po to krašto ir rajoniniai keliai. Vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą organizuoja savivaldybių administracijos. Taigi rekomenduojama vykti pagrindiniais keliais, nepaisant ilgesnių atstumų.
  3. Esant itin atšiaurioms eismo sąlygoms, važiuokite mažesniu, negu leistina, greičiu, laikykitės didesnio atstumo iki priekyje važiuojančio automobilio, venkite staigių judesių, stabdydami automobilį ar sukdami jo vairą. Kai eismo sąlygos sudėtingos, verčiau nelenkite.
  4. Visuomet įvertinkite kelio dangos būklę. Atsiminkite, kad ji gali būti apgaulinga: ant iš pažiūros švaraus asfalto gali būti susidaręs plonas ledo sluoksnis, kuris susiformuoja, esant stipriam vėjui ir žemai temperatūrai.
  5. Turėkite su savimi kastuvą, šepetį sniegui valyti ir ledo gremžtuką, lanksčiąją vilktį, pasirūpinkite šiltais drabužiais ir avalyne, šviesą atspindinčiais drabužiais ir elementais, turėkite įkrautą mobilųjį telefoną. Pagelbėkite kitiems į nelaimę patekusiems eismo dalyviams.
  6. Rytais po naktinio šaltuko dėl temperatūros skirtumų tiltai ir viadukai būna slidūs, pavojingesnės yra žemesnės, arčiau vandens telkinių, pelkių, upelių, bei miškingose vietovėse esančios kelio vietos. Čia temperatūra paprastai būna vienu ar dviem laipsniais žemesnė, todėl ir plikledžio tikimybė čia didesnė. Būtina atkreipti dėmesį į šiuos pavojingus ruožus ir sumažinti greitį prieš juos.

Parengta pagal Susisiekimo ministerijos informaciją