Sportas2019 m. Liepos 3 d. 16:06

„Delfino“ plaukikai pagerino Lietuvos rekordus

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

90007

Klaipėdoje dvi dienas trukusiame Atvirame Lietuvos jaunimo (U-23) čempionate šiauliečiai pagerino tris Lietuvos vaikų rekordus ir pelnė ne vieną apdovanojimą.

Šiaulių „Delfino“ sportininkas Neilas Vaičiulis, 200 m plaukimo krūtine rungties atrankoje finišavo per 2 min. 44,95 sek. ir pagerino šalies berniukų iki 13 metų rekordą, kuris iki tol jam pačiam ir priklausė (2 min 46,15 sek.).

Du rekordus pasiekė Šiaulių „Delfino“ plaukikė Erika Pasakinskaitė. Ji 100 m plaukimo peteliške rungtį įveikė per 1 min. 7,02 sek. ir užimdama antrą vietą pagerino jai pačiai iki tol priklausiusį Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą (1 min 7,75 sek.). Dar vienas rekordas krito 200 m peteliške rungtyje. Erika distanciją įveikė per 2 min. 27,90 sek. ir tapo Lietuvos jaunimo čempione. Ankstesnis jos pačios pasiektas rekordas - 2 min 31,18 sek.

Rekordininkus varžyboms ruošia "Delfino" treneris Egidijus Šiautkulis.

Šiauliečiai pelnė ir daugiau apdovanojimų. Vaikinų grupėje "Delfinui" atstovaujantis Valdas Abalikšta 100 m krūtine nuplaukė per 1 min 4,47 sek. ir tapo grupės čempionu (23 dal.). Dukart ilgesnę distanciją jis įveikė per 2 min 23,06 sek. ir laimėjo antrą vietą (16 dal.)

Dovilės Pocienės auklėtinis Roman Pokalo tapo400 m plaukimo laisvu stiliumi čempionu (4 min 19,50 sek., 23 dal.) ir 400 m plaukimo kompleksu rungties vicečempionu (4 min 48,59 sek., 10 dalyvių).

Merginų grupėje 50 m laisvu stiliumi greičiausiai nuplaukė Ema Guzaitė (27,30 sek., 46 dal.). Be to, šiaulietė pasidabino bronzos medaliu po 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties (1 min 0,31 sek., 42 dal.)

Dar du medalius iškovojo trenerio Kęstučio Jankevičiaus auklėtinė Giedrė Skrodenytė, plaukdama peteliške. 100 m distanciją ji įveikė per 1 min 7,99 sek. ir iš 13 plaukikų buvo trečia, o 200 m atstumą - per 2 min 37,13 sek. ir užėmė antrą vietą iš septynių plaukikių.

Šiauliečiai tapo prizininkais estafetės rungtyje. Mišrioje estafetėje 4X100 kompleksiniu plaukimu "Delfino" sportininkai nuplaukė per 4 min 18,46 sek. ir iš septynių komandų užėmė trečią vietą. Medaliais pasidabino Jokūbas Jankauskas (treneris Andrius Bičkus), Justas Jankauskas (trenerė D. Pocienė), Giedrė Skrodenytė (treneris K. Jankevičius), Ema Guzaitė (trenerė D. Pocienė).

Čempionate dalyvavo per 200 sportininkų iš 17 Latvijos, Rusijos ir Lietuvos plaukimo klubų.