Angle down Atgal

„Del­fi die­na“ – apie tai, kas vyks­ta da­bar

„Žur­na­lis­ti­ka – tai ne dar­bas, o gy­ve­ni­mo bū­das“, – su­tar­ti­nai kar­to­ja ži­niask­lai­dos at­sto­vai. Ne ki­taip gal­vo­ja ir žiū­ro­vai, kas­dien ma­ty­da­mi te­le­vi­zi­jos žvaigž­des ek­ra­ne. Ką jau be­kal­bė­ti apie il­giau­sios Lie­tu­vo­je nau­jie­nų lai­dos „Del­fi die­na“ ve­dė­jas. Nus­teb­si­te: Kris­ti­nos Po­cy­tės ir Gre­tos Klim­kai­tės gal­vo­se – ne tik vi­sos ša­lies ir pa­sau­lio nau­jie­nos, bet ir dai­lė, dar­ži­nin­kys­tė ir dip­lo­ma­ti­ja.

Dailė ir daržininkystė – lyg meditacija po naujienų srauto

„Jau sudygę krapai, petražolės, laiškiniai česnakai, kelių rūšių čili pipirai, pasiflora“, – po ilgos darbo dienos kalbėdama telefonu ir žiūrėdama į savo sodinukų darželį, ima vardyti Kristina Pocytė, 34 metų laidų vedėja, žurnalistė. Atšilus orams, visi jie bus perkelti į balkoną, kur vasarą bus pilna prieskoninių žolių ir gėlių. Mažoji daržininkystė viena iš Kristinos aistrų, poilsis ir atgaiva.

Dar vienas dalykas, be kurio Kristina neįsivaizduoja nė dienos, – dailė. Baigusi Dailės akademiją, mergina netikėtai pačiai sau pasuko į žurnalistiką, tačiau ji iki šiol labai daug piešia. Maži piešinukai, kuriuose atgyja miniatiūriniai lyg animaciniai personažai, lieti akvarele, stebuklingomis svajonių ir fantazijų spalvomis. Labai daug jų nugulė ant knygų skirtukams tinkamo formato popieriaus. Mergina net negali suskaičiuoti, kiek jų yra padovanojusi draugams ir kolegoms. „Tai savotiška meditacija, kai po įtemptos dienos panyru į save, bet kartu ir daug apgalvoju“, – sako Kristina, jau šeštus metus besisukanti Delfi.lt naujienų sraute.

Atėjusi į Delfi.lt portalą kaip pramogų žurnalistė, Kristina po kelerių metų įsiliejo į aktualijų komandą. Nors tekstų rašymas buvo tikra magija, vis dažniau jungiantis į eterį, ją užbūrė ir televizijos kameros. Anot kolegų, įsijungus raudonai kameros lemputei, Kristina pasikeičia. Pati žurnalistė juokiasi, kad yra vienas ir tas pats žmogus ir namuose, ir gyvenime, ir eteryje.

„Tiesiog įvyksta toks persijungimas, kad atiduodi tuo metu eteriui ir žiūrovams visą save, tarsi persikeli į kitą pasaulį, kuriame pasimiršta ir nebeegzistuoja nuovargis, savi rūpesčiai. Ta nėra personažo kūrimas, tai ta pati Kristina, tik tuo metu ji – visiškai žiūrovo“, –
įsitikinusi mergina.

Atė­ju­si į Del­fi.lt po­rta­lą kaip pra­mo­gų žur­na­lis­tė, Kris­ti­na Po­cy­tė po ke­le­rių me­tų įsi­lie­jo į ak­tua­li­jų ko­man­dą. (Ša­rū­no Ma­žei­kos nuo­tr.)
Atė­ju­si į Del­fi.lt po­rta­lą kaip pra­mo­gų žur­na­lis­tė, Kris­ti­na Po­cy­tė po ke­le­rių me­tų įsi­lie­jo į ak­tua­li­jų ko­man­dą. (Ša­rū­no Ma­žei­kos nuo­tr.)

Radiją iškeitė į televiziją, o planuose – diplomatija

Greta Klimkaitė – naujas televizijos veidas – prie Delfi TV komandos prisijungė vos prieš mėnesį. 27 metų mergina radiją iškeitė į televiziją. Ir atradimų istorija pasikartojo. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentė, visada savo ateitį siejusi su diplomatine karjera, niekada neįsivaizdavo, kas gali būti įdomaus radijo darbe. Tačiau per dvejus darbo metus buvo nustebinta, ką gali balsas ir garsas.

Taip ir dabar Greta, dirbdama televizijos eteryje, ne tik jaukinasi kameras, bet ir atranda pasakojimo vaizdais galią. Merginai nedrovu klausti ir klausyti patyrusių kolegų. Anot Gretos, ji visada siekia dirbti tarp tų, kurie geresni ar labiau pažengę, tam, kad galėtų mokytis.

Žinios visą dieną, kad nereikėtų laukti vakaro

Smalsus, išmanantis daugelį dalykų, gebantis dirbti ekstremaliomis sąlygomis ir galintis pakelti komandos ir žiūrovų adrenalino lygį – tokio naujo komandos nario atsinaujinusiai „Delfi diena“ laidai sako ieškojusi Delfi.lt vyr. redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Prieš keletą savaičių laida transformavosi į 5 val. trukmės tiesioginę transliaciją su žiniomis kas valandą, aktualiais interviu, pokalbiais ir diskusijomis nuo politikos, ekonomikos ir socialinių aktualijų iki kultūros ir sporto.

„Delfi dienai“, bene ilgiausiai informacinei laidai Lietuvoje, vieno laidos vedėjo nebepakako. Kristina ir Greta palaiko žiūrovų auditorijos pulsą penkias valandas, kai eteryje nuo 15 iki 20 val. greitas ir karštas naujienas keičia aktualios diskusijos.

„Toks formatas gana drąsus, bet racionalus redakcijos žingsnis: pastebėjus, kad redakcijos žmonės kasdien sukuria apie 5 val. originalaus ir aktualaus vaizdo turinio, ir buvo nuspręsta, kad Delfi TV branduolys turėtų būti naujienos“, – apie pasirinktą laidos formatą sako vyr. redaktorė. O žiūrovams nereikia laukti vakaro tam, kad sužinotų, kas vyksta dabar.

Reklama
Reklama
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite