Vitos Jurevičienės nuotr.
Angle down Atgal

Dėl triukšmą slopinančių sienelių teks paaukoti perėją?

Trečiadienį valstybės valdomos AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai susitiko su Vitės kvartalo gyventojų atstovais pasikalbėti apie planuojamas statyti triukšmo slopinimo sieneles. Gyventojai turėjo galimybę susipažinti su sienelių projektiniais pasiūlymais, tačiau daugeliui nerimą kelia esą neatsakingas projektavimas.

Pagal „Lietuvos geležinkelių“ ir Klaipėdos savivaldybės susitarimą, geležinkelininkai įrengs triukšmą slopinančias sieneles nuo Klaipėdos geležinkelio stoties iki miesto centrinio stadiono. Vilniečiai projektuotojai „Ardanuy Ingenieria S.A.“ parengė projektinius pasiūlymus, kuriuose įvardijama, kokiose vietose kokios sienelės turėtų atsirasti.

Kas suprojektuota?

Rengiant pasiūlymus buvo atlikti ilgalaikiai visos paros natūriniai triukšmo matavimai ties gyventojų sklypų ribomis. Matuojant metu buvo fiksuojamas kiekvienas traukinys, vagonų skaičius, jų tipas, greitis ir keliamas triukšmas, o užfiksuoti eismo intensyvumo duomenys sulyginti su vidutiniais metiniais duomenimis. Triukšmo matavimus atliko akredituota laboratorija. Pagal rezultatus parengtas esamos ir prognozinės situacijos triukšmo sklaidos modeliavimas, akustinė analizė ir parinktos triukšmo mažinimo priemonės.

Atsižvelgiant į triukšmo modeliavimo gautus akustinius reikalavimus siūloma medžio drožlių ir betono mišinio triukšmą slopinančių sienelių statyba.

Pagal triukšmo modeliavimo rezultatus siūloma pastatyti 8 triukšmą slopinančias sieneles, kurių bendras ilgis siektų 2 270 m.

Sienelės projektuojamos 4 tipų: 3,5 m, 4,5 m, 5,5 m ir 6,5 m aukščio. Triukšmą slopinančių sienelių statybai bus reikalinga nukirsti 14 medžių. Ši žinia sukėlė Klaipėdos žaliųjų nepasitenkinimą, tačiau geležinkelininkų atstovė patikino, kad nukirsti želdiniai vėliau bus atsodinti.

Projektuojamos molinių plytų spalvos sienelės su garso nepraleidžiančia skaidria viršutine dalimi. Skaidri sienelės dalis projektuojama pasvirusi į geležinkelio bėgių pusę.

Žadama, kad naujosios sienelės bus atsparios šalčiui, vėjui, druskoms, drėgmei, termitams ir kitiems graužikams, ugniai ir smūgiams.

Pastačius triukšmą slopinančias sieneles, triukšmo lygį numatoma sumažinti iki normos gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų aplinkoje bei 1-2 gyvenamųjų namų gyvenamosiose patalpose. 9 gyvenamųjų pastatų 2-4 aukštų patalpų viduje triukšmo lygis galimai, tačiau nebūtinai viršytų normas iki maždaug 5 dBA. Taip pat projekte numatyta pakeisti duris, langus, orlaides gyvenamajame name Liepų g. 75A.

Nenori prarasti perėjos

Susitikime su gyventojais dalyvavusi „Lietuvos geležinkelių“ atstovė teigė, kad buvo atlikta daug matavimų ir pagal juos buvo nustatytas poreikis, kiek ir kokio aukščio sienučių reikia.

„Rengiant projektinius pasiūlymus buvo atlikti topografiniai, geologiniai tyrimai, triukšmo matavimai. Pirmojo darbo etapo apimtis nemaža“, - sakė ji.

Vitės kvartalo gyventojų susirūpinimą sukėlė žinia, kad šiuo projektu nenumatyta įrengti perėjų per geležinkelį, o esama perėja ties Pušyno gatve turėtų būti panaikinta.

„Esamas pėsčiųjų takas yra naikinamas, atsižvelgiant į tai, kad šalia, už 570 m, yra saugus praėjimas pėstiesiems“, - nurodoma projektiniuose pasiūlymuose, priduriant, kad numatyta įrengti tik technologinius praėjimus inžineriniams tinklams aptarnauti.

Politechnikos seniūnaitijos seniūnaitis Tomas Meškinis išsakė poziciją, kad ilgesnis atstumas gali tapti neįveikiamu vyresniems žmonėms.

„Bus gyventojams didžiulis iššūkis, ypač vyresniems. Kalbėjome ne vieną kartą, kad perėja yra būtina, kad ji būtų išsaugota“, - kalbėjo T. Meškinis.

Jis pabrėžė, kad į rajoną atsikelia gyventi vis daugiau jaunų šeimų su vaikais, jaunimo, kurie mėgsta eiti pasivaikščioti į parką, todėl reikėtų palikti galimybę jiems tai daryti saugiai ir patogioje vietoje.

Jam antrino ir Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos atstovai, į kurios filialą einantys mokiniai taip pat kerta geležinkelį kitoje vietoje.

„Mūsų mokiniai eina į autobusų stotelę prie parkelio, kur važiuoja daug autobusų, jie kerta geležinkelį. Pas mus mokosi mokiniai iš Kretingos, Palangos, eina ir universiteto studentai. Nėra net kalbos, ten privalo būti perėja“, - tikino mokyklos atstovas.

„Jeigu reikės, gulsime ant bėgių, neleisime toliau judėti statyboms“, - ironizavo Vitės bendruomenės vadovas Ruslanas Schneiderat, argumentavęs, kad nei pernai, nei šiemet toje perėjoje nebuvo nukentėjusių žmonių, vadinasi, ji yra saugi.

Kiti gyventojai išsakė nuomonę, kad perėjos apskritai turėtų būti požeminės ir jomis būtų saugu naudotis nepaisant kritulių. Tretiems pasirodė, kad projektuotojai galbūt nė nebuvo atvykę į Klaipėdą, nes esą kai kuriose vietose nebepalikta vietos šaligatviams ir pėstiesiems.

Informacija

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki sausio 29 d. Priestočio g. 11 darbo dienomis iš anksto susitarus tel. 8 526 44 200, 8 652 84 221 arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt (Savivaldybė->Administracija->Projektiniai pasiūlymai).
Pasiūlymus galima teikti iki sausio 29 d. raštu adresu K. Kalinausko g. 10-8, LT-03107 Vilnius, el. p. vilnius@ardanuy.com.
Viešas susirinkimas vyks sausio 30 d., 17.30 val., Priestočio g. 11.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite