Angle down Atgal

Dėl prastų oro sąlygų Lietuvos elektros perdavimo tinkle fiksuoti 3 įvykiai

Dėl prastų oro sąlygų antradienį ir trečiadienį Lietuvos elektros perdavimo tinkle – aukštos įtampos linijose – fiksuoti 3 įvykiai, teigia Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“.

Pasak „Litgrid“, elektros tiekimo sutrikimai vartotojams buvo trumpalaikiai – nuo kelių minučių iki pusvalandžio.

Kaip teigiama pranešime, per pastarąsias paras Lietuvos elektros perdavimo tinkle užgriuvę medžiai ar šakos miškingose vietovėse sutrikdė trijų 110 kv elektros linijų veikimą.

Antradienį 9.59 val. atsijungė linija Leipalingis–Merkinė–Varėna ir nutrūko elektros tiekimas vartotojams aplink Merkinę. Tiekimas buvo atkurtas per 3 minutes.

Trečiadienio naktį 2.05 val. atsijungė linija Vilnius–Vilnia II, todėl nutrūko elektros tiekimas Rudaminoje ir Markučiuose (Vilniaus rajone ir Vilniaus mieste), tiekimas atkurtas po 4 minučių.

2.37 val. atsijungė linija, tiekianti elektros energiją Skiemonių, Antalgės ir Kvarco transformatorių pastotėms, ir nutrūko tiekimas daliai vartotojų Utenos ir Anykščių rajonuose. Po 26 minučių visiems vartotojams tiekimas buvo atnaujintas per elektros skirstomąjį tinklą. Šiuo metu šalinamas linijos pažeidimas.

Trečiadienį ryte taip pat atsijungė 110 kV linija Leipalingis–Gardinas. Gedimas užfiksuotas Baltarusijos teritorijoje, Lietuvos vartotojams linijos atsijungimas įtakos nepadarė.

„Antradienį operatyviai apžiūrėjome trumpai atsijungusią liniją Leipalingis–Merkinė–Varėna, o šiandien 7 val. ryto jau vykome šalinti naktį įvykusių pažeidimų. Tiesa, darbai gali užtrukti, nes reikia pripažinti, kad laukuose ir miškingose vietovėse privažiuoti yra labai sudėtinga. Tačiau svarbiausia, kad vartotojams elektros tiekimas tose vietovėse buvo atkurtas“, – sako laikinai „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktoriaus pareigas einantis Valdas Bancevičius.

Pasak jo, turint omenyje oro sąlygas, atsijungimų skaičius perdavimo tinkle – minimalus.

„Visus metus vykdome trasų valymo darbus: periodiškai apžiūrime linijų trasas, pjauname pavojingus, pasvirusius medžius, neleidžiame augti krūmams. Matydami sutrikimų skaičių, galime pasakyti, kad šių nuolatinių darbų rezultatai – geri“, – sako V. Bancevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite