Angle down Atgal

Dėl pranešimo apie sprogmenį, Britų naikintuvai iš Kauno lydėjo lėktuvą

itų naikintuvai iš Kauno į Londoną skridusį keleivinį „Ryanair“ lėktuvą kilo palydėti dėl melagingo skambučio Lietuvoje apie orlaivio užminavimą, pranešė Lietuvos policija.

Lėktuvas saugumo sumetimais buvo nukreiptas iš Liutono į Stanstedo oro uostą.

„6.21 val. Bendruoju pagalbos telefonu buvo gautas pranešimas, kurio metu vyrišku balsu kalbėjęs vyras pasakė, kad bus užminuotas lėktuvas, skrendantis 7 val. iš Kauno į Liutoną. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pareigūnai aiškinasi, kas skambino į bendrąjį pagalbos centrą. Kiek žinau, lėktuvas pakilo vėliau“, – BNS sakė Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Anot jos, Kauno oro uostas informuotas apie skambutį, lėktuvui leista pakilti įvertinus, jog pranešimas melagingas.

Policija informavo, kad pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar nelaimę bei dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ar sprogmenimis. Už tai gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Keleivinį lėktuvą dėl įspėjimo apie pavojų palydėjo britų naikintuvai „Typhoon“, jis buvo saugiai palydėtas į Londono Stanstedo oro uostą.

Rytų Anglijos Esekso policijos atstovai nurodė, jog buvo informuoti apie incidentą Stanstedo oro uoste, dėl to trumpam buvo sulaikyti skrydžiai. Visi skrydžiai oro uoste prieš 9 val. vietos laiku atidėti dešimčiai minučių ir buvo atnaujinti.

„Ryanair“ atstovai pranešime informavo, jog skrydis nukreiptas „po to, kai Lietuvos pareigūnai gavo, įtariama, netikrą įspėjimą apie pavojų“.

Pasak Kauno apskrities policijos pranešimo, 16.40 val. Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje, po intensyvių paieškos veiksmų, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė jauną vyrą (gim. 1993 m.), galimai šiandien ryte skambinusį ir pranešusį apie sprogmenį lėktuve.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite