Angle down Atgal

Dėl plintančios COVID-19 Rio de Žaneiras atideda karnavalą

Pasaulyje Rio de Žaneirą garsinantis karnavalas, tradiciškai vykstantis paskutinį vasario savaitgalį, buvo atidėtas iki balandžio pabaigos, Brazilijoje sparčiai plintant pandeminiam koronavirusui, ypač jo omikron variantui.

„Sprendimas buvo priimant atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos dabartinę padėtį Brazilijoje ir poreikį šiuo metu apsaugoti gyvybes bei sutelkti jėgas, kad visoje šalyje vyktų vakcinacija“, – sakoma penktadienį paskelbtame Rio de Žaneiro ir San Paulo miestų bendrame pranešime, nutarus atidėti karnavalo paradų pradžią iki balandžio 21 dienos.

Anksčiau penktadienį Rio de Žaneiro meras Eduardo Paesas (Eduardu Paišas) ir San Paulo administracijos vadovas Ricardo Nunesas (Rikardu Nunisas) surengė vaizdo pasitarimą, dalyvaujant abiejų miestų sveikatos apsaugos sekretoriams ir sambos mokyklos lygoms, organizuojančioms paradus, sakoma pranešime.

E. Paesas prieš kelias savaites paskelbė, kad triukšmingi gatvės pasilinksminimai, pritraukiantys šimtus tūkstančių žmonių, negalės vykti, kaip buvo iki pandemijos, bet nepateikė daugiau detalių, kokia galėtų būti alternatyva.

Meras tuo metu sakė, kad sambos mokyklų paradai Sambadrome vyks kaip planuota ir kad jame galės dalyvauti žmonės, pasiskiepiję nuo COVID-19 ir turintys neigiamą testo rezultatą.

Paradas Sambadrome tradiciškai pritraukdavo į Rio de Žaneirą daugybę turistų ir buvo pagrindinis karnavalo linksmybių akcentas šiame mieste. Renginį iš tribūnų stebėdavo dešimtys tūkstančių žiūrovų, o dar dešimtys milijonų žmonių žiūrėdavo televizijos transliaciją.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite