J.S. Bartkuvienės nuotr.
Angle down Atgal

Dėl Metų senjoro titulo varžėsi 70 senjorų

Spalį, minint Senjorų mėnesį, nemokamas žurnalas aktyviems senjorams „60+“ jau antrus metus iš eilės kvietė dalyvauti konkurse „Metų senjoro rinkimai 2021“. Rinkimuose šiemet viso varžėsi 70 senjorų: 8 – „Metų inovatyviausio“ kategorijoje, 14 – dėl „Metų sveikuolio“ vardo, 38 – „Metų veikliausio“ ir 10 „Metų tvariausio“ kategorijose. 

Spalio 7 d. paaiškėjo mėnesį trukusio konkurso „Metų senjoro rinkimai 2021“ kategorijų nugalėtojai bei paskelbta, kam atiteko „Metų senjoro 2021“ titulas. „Metų senjore 2021“ išrinkta 75-erių Jūratė-Stasė Bartkuvienė iš Kauno, kuri drąsiai vadina save senjore sveikuole.

Dėl Metų senjoro titulo varžėsi 70 senjorų

Spalį, minint Senjorų mėnesį, nemokamas žurnalas aktyviems senjorams „60+“ jau antrus metus iš eilės kvietė dalyvauti konkurse „Metų senjoro rinkimai 2021“.

Rinkimuose šiemet viso varžėsi 70 senjorų: 8 – „Metų inovatyviausio“ kategorijoje, 14 – dėl „Metų sveikuolio“ vardo, 38 – „Metų veikliausio“ ir 10 „Metų tvariausio“ kategorijose. Į finalą pateko dvylika senjorų, iš kurių visuomenei gerai pažįstami komisijos nariai – LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas, aktorė ir laidos „Amžius ne riba vedėja“ Larisa Kalpokaitė bei „Metų senjorė 2020“ Ona Sakalauskienė – išrinko penkis nugalėtojus.

Komisijos nariai: garbaus amžiaus bijoti nereikia

Komisijos narė, „Metų senjorė 2020“ Ona Sakalauskienė atskleidžia, kad išrinkti nugalėtojus visgi lengva nebuvo. „Visi konkurso dalyviai nuostabūs ir įkvepiantys, todėl nuspręsti, kas nugalėjo, išties nebuvo paprasta. Tačiau labai smagu, kad šiemet rinkimai sulaukė ne mažesnio susidomėjimo nei pernai, o aš esu laiminga galėdama savo titulą perleisti to tikrai nusipelniusiai senjorei Jūratei-Stasei“, – džiaugiasi O. Sakalauskienė.

Jai antrina ir kita komisijos narė – aktorė, laidos „Amžius ne riba“ vedėja Larisa Kalpokaitė.

„Visi konkurse dalyvavę senjorai yra skirtingai nuostabūs ir nusipelnę mūsų simpatijų. Asmeniniai jų pavyzdžiai įrodo, kad garbaus amžiaus tikrai nereikia bijoti, nes tai ne kliūtis gyventi aktyvų ir spalvingą gyvenimą. Netgi priešingai – tai puikiausias laikas puoselėti savo pomėgius ir mėgautis kiekviena diena“, – tvirtina L. Kalpokaitė.

LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas teigia, kad Jūratė-Stasė yra pavydėtinas pavyzdys bei linki jai išlikti tokia energinga ir sveika.

„Net pavydas mane suėmė skaitant apie Jūratės pasiekimus. Labai sveikintina, kad būdama 75-erių metų ji sugeba išlaikyti kūną stiprų, lankstų bei energingą. Vadinasi, jos energijos atsargos yra labai geros. Žmogaus energijos atsargos ir apsprendžia, kiek mes gyvybingi ir kiek ilgai gyvensime. Kol mūsų ląstelės gamina daug energijos, tol žmogus yra sveikas. Todėl noriu Jūratei-Stasei palinkėti ir toliau būti energingai bei sveikai“, – teigia A. Unikauskas.

Metų senjore 2021“ tapusi Jūratė: rytas prasideda nuo stovėjimo ant galvos

Sužinojusi apie savo laimėjimą, ponia Jūratė-Stasė labai nustebo ir teigė, kad šio laimėjimo ji nesitikėjo. Moteris net susigraudino. „Aš net užpildžiusi anketą gailėjausi, nemėgstu girtis ir viešintis, galvojau, kam man to reikia. Esu sovietinio auklėjimo, man neįprasta garsiai kalbėti apie save“, – kalbėjo nugalėtoja.

„Metų senjore 2021“ tapusi Jūratė teigia, kad kiekvieną rytą pradeda nuo stovėjimo ant galvos, jogos pratimų ir šalto dušo, o tuomet, atlikusi visas grožio procedūras, kaip pati sako, pasibalnoja savo žirgą – dviratuką – ir lekia gyventi įvykių kupino gyvenimo, kuris jai atrodo nuostabus.

„Juk yra tiek veiklos – senjoras tu ar ne – gyvenk ir džiaukis, o svarbiausia – rūpinkis savo sveikata. Esu tremtinė ir juokauju: gal dėl to taip mėgstu keliones, nes keliauti pradėjau nuo 3-ejų metų. Teko išbraidyti Sibiro sniegynus, kurie užgrūdino kūną, sielą ir išmokė branginti gyvenimą. Linkiu visiems ir kiekvienam atrasti laimę judėti ir rūpintis savo sveikata. Nejudant kūnas rūdija“, – tikina „Metų senjore 2021“ tapusi Jūratė-Stasė.

Konkurso nugalėtoja Jūratė-Stasė papuoš gruodžio mėnesio „60+“ žurnalo, skirto senjorams, viršelį.

Paskelbti kategorijų nugalėtojai

Išrinkti ir veikliausio, tvariausio, inovatyviausio senjoro bei metų sveikuolio titulai.

„60+“ žurnalo senjorams redaktorė Laura Balčiūtė pastebi, kad šiemet, kaip ir pernai, populiariausia kategorija išliko „Metų veikliausias“, tačiau pamažu vis daugiau senjorų išbando savo jėgas ir kitose. Šiemet buvo pristatyta ir nauja kategorija „Metų tvariausias“.

L. Balčiūtė džiaugiasi, kad senjorai į rinkimus registruojasi ne tik patys, bet juos palaiko, skatina ar už juos netgi užpildo anketą ir artimieji bei kolegos. „Smagu, kad įvertinimo nusipelniusius senjorus pastebi ir aplinkiniai – vis daugiau jų kandidatūrų teikia organizacijos, kuriose jie veikia, taip pat vaikai ir anūkai“, – pasakoja moteris.

Metų veikliausia senjore tapo Jadvyga Vida Žilinskienė. 94-erių moterį dar galima sutikti Gražutės regioninio parko Lankytojų centre, kuriame randamas ir jos „Jūrų muziejus“. Čia ji kasdien su šypsena pasitinka lankytojus ir pristato savo gyvenimo kolekciją (rinktą nuo 1963 m.) iš daugiau nei 5 tūkstančius eksponatų. Metų inovatyviausia išrinkta Natalija Dzičkancienė. Senjorė aktyviai naudojasi socialiniu tinklu „Instagram“ ir jame turi beveik aštuonis šimtus sekėjų, o naudotis išmaniuoju telefonu ji skatina ir savo artimuosius. Metų sveikuolės titulas atiteko Ramutei Kartavičienei, kuri yra močiučių futbolo pradininkė Lietuvoje, FK „Sūduvos močiutės“ kapitonė, viena iš įkūrėjų bei Lietuvos policijos veteranų asociacijos Marijampolės filialo pirmininkė. Metų tvariausia senjore tapo Virginija Janušauskienė, kuriai panaudotų daiktų prikėlimas antram gyvenimui yra ne tik malonus laiko praleidimas, bet ir padeda mažiau šiukšlinti ir švariau gyventi.

Daugiausiai skaitytojų simpatijų sulaukė Natalija Dzičkancienė, kuriai bus skiriamas specialus prizas.

Nugalėtojų laukia prizai

Net 6 konkurso nugalėtojos bus apdovanotos piniginiais prizais. Metų senjorei atiteks 500 Eur prizas, o nominacijų nugalėtojoms – po 300 Eur. Taip pat nugalėtojos turės galimybę pasimėgauti savaitgalio poilsiu sveikatingumo centre Šventojoje, o Metų senjorė bus aprūpinta vitaminais metams.

Renginį globoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Komisijos narių nuotraukos: Larisa Kalpokaitė – V. Černiausko nuotr. Prof.Alvydas Unikauskas – asmeninio archyvo nuotr.  Ona Sakalauskienė - K. Sabaliauskaitės nuotr. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite