Angle down Atgal

Dėl karo Ukrainoje įmonėms – lankstesnis maisto produktų ženklinimas

Dėl karo Ukrainoje stringant kai kurių žaliavų tiekimui, Maisto ir veterinarijos tarnyba suteikė didesnį lankstumą įmonėms ženklinant maisto produktus.

Taip nuspręsta, nes trūkinėjant maisto tiekimo grandinei skubiai pakeisti produktų sudedamąsias dalis kitomis, koreguoti gamybos procesą, surasti alternatyvių žaliavų tiekėjų kitose šalyse ir per trumpą laiką pateikti būtiną informaciją pakuotėje bei etiketėje yra gana sudėtinga, pranešė tarnyba.

„Mūsų siekis padėti verslui greičiau prisitaikyti prie kintančių sąlygų, todėl suprasdami padėtį leisime sunaudoti turimas produktų pakuotes iki bus pagamintos naujos. Tikimės, kad tarnybos rekomendacijos įneš daugiau aiškumo ir susijusiuose procesuose, kaip savikontrolės, alergenų nurodymo maisto pakuotėse“, – pranešime teigė tarnybos vadovas Mantas Staškevičius.

Anot jo, vartotojus galima informuoti įvairiais būdais – ant pakuotės, pardavimo vietose, interneto svetainėse, bet informacija privalo būti aiški ir matoma. Be to,  maisto gamintojai turės apie laikinus ženklinimo neatitikimus informuoti tarnybą užpildydami e. pranešimą.

Rekomendacijos taikomos tik Lietuvai tiekiamiems maisto produktams, pabrėžia tarnyba.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite