Angle down Atgal

Dėl išmėtytų kojinių kalti ne vyrai, o anytos

Vita suspaudžia kumščius. Viduryje kambario mėtosi nešvari vyro kojinė, antrąją su pasitenkinimu doroja šuo. „O kiek kalbėta, prašyta“, – atsidūsta Vita. Šią akimirką jai atrodo, kad visas jos vedybinis gyvenimas prakvipęs tomis nešvariomis, po visus kampus išmėtytomis kojinėmis.

Į šiukšlių dėžę arba po antklode

„Mergaitės, nebegaliu“, – rašo Vita ir girdi, kaip šuo aploja kojinę. „Po darbo vyras grįžta namo ir numeta kojines kur papuola. Vieną sykį radau jas ant palangės! Iš pradžių nieko nesakiau, surinkdavau, galvojau, nebūsiu ragana. Bet atrodo, kad jis piktybiškai taip elgiasi! Pradėjau dėl to bambėti, jis – pykti. Susižaibuojam, porą dienų pabūna tvarkingas ir vėl... Jau nebežinau, ką daryti. Susitaikyti ir būti visą gyvenimą tarnaite ar imtis kažkokių drastiškų priemonių?“ – viename interneto portale širdį lieja Vita.

„Varge tu mano... O aš galvojau, kad viena tokia vargšė einu, tas kojines rankiodama. Aišku, čia dar ne viskas. Turiu kone už rankos vyrą nuvesti pas kirpėją, nagus apkarpyti, nes pats – niekaip. Jūsų vyras sportuoja, o maniškis per bendro gyvenimo metus priaugo apie 30 kilogramų. Žodžiu, apsileidęs jis, apsileidęs“, – guodžiasi viena iš interneto draugių.

„Turėjau ir aš su tomis kojinėmis problemėlę. Grįžta iš darbo ir pameta. Prašiau, bumbėjau, rėkiau, kol vieną dieną tariau sau: jeigu rasiu kur pamestas, atsiras šiukšlių dėžėje. Tai štai – užteko porą dienų po porą kojinių išmesti ir nuo to laiko visos kojinės stebuklingai atsiranda skalbinių krepšyje“, – patarimą duoda kita.

„Mūsų šeimoje irgi tokia problema buvo. „Pastato“ kojines į kampą ir dzin, kad ten dar kelios poros tokių „pastatytų“ stovi. O kvapas koks... Iš pradžių aš vaikščiodavau ir rankiodavau, bet po to užkniso, nustojau. Kelias savaites tų kojinių nerinkau, rūbų, jeigu numesdavo, gražiai nepakabindavau. Namai pasidarė panašūs į kiaulidę, jis tai suprato, susigėdo. Ir dabar žino, kur nešvarių skalbinių vieta“, – išmintimi dalijasi dar viena draugė.

„O jūs su tomis kojinėmis pabandykite padaryti taip, kaip padariau aš. Pastačiau prie lovos iš jo pusės pintą krepšį ir pasakiau, kad mestų į jį. Problema išsisprendė – kojinės nebesivolioja. O jeigu neina gražiuoju išspręsti problemos, siūlau atidengti antklodę ir į jo pusę sudėti visus išmėtytus rūbus. Atėjęs miegoti, vyras ras savo paliktą „lobį“, – siūlo kita.

Congerdesign nuotr.
Congerdesign nuotr.

Netiki, kad padės

Tiesa, Vita greit pastebi, kad ne visos moterys yra nusiteikusios karingai ir pozityviai.

„Beviltiškas reikalas su tomis kojinėmis. Viskas ateina iš šeimos ir jeigu berniukas augdamas nematė tvarkingo tėvo arba mama nesugebėjo išreikalauti tvarkos, išauga nevala. O mes, moteriškės, norime pakeisti tai, kas įsitvirtinę nuo pat vaikystės“, – rašo viena.

„Sutinku visu šimtu procentu. Todėl aš sūnui tvarką skiepiju nuo gimimo. Prie manęs jis, nors ir burnodamas, bet būna priverstas tvarkytis. Bet tik nepabaksnoju pirštu arba sūnus lieka su vyru – iš karto sukiaulėja“, – dėsto kita.

„Tai palaukit, palaukit! Tuomet kaltinkite ne vyrus, o anytas, kad neišmokė tvarkos. Dabar teks mokyti pačioms kantriai, ištvermingai. Kažkaip tikiu, kad iki grabo lentos įmanoma perauklėti“, – karščiuojasi dar viena.

Vita pajunta kažką švelnaus prie savo kojų. Šalia tupi šuo ir snukučiu rodo į sudraskytą vyro kojinę. Vita paglosto šunį, iš kišenės ištraukia skaniuką. „Eik, dar vieną sudorok“, – sako švelniai keturkojui. Nusprendžia: nuo šiol visos nešvarios ir ne vietoje paliktos kojinės atiteks jam.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite