Angle down Atgal

Dėl gydytojų klaidos gimdydama mirė jauna moteris

Rusijos medikės laukia mažiausiai trijų metų laisvės atėmimas po to, kai priimdamas gimdymą jis nesugebėjo profesionaliai atlikti savo pareigų ir pražudė jauną gimdyvę. Teigiama, kad 22-ejų mama mirė didžiuliame fiziniame skausme.

Kaip paaiškėjo, medikė – taip pat jauna, vos 27-erių gydytoja, tik neseniai pradėjusi karjerą.

Alisa Tepikina, kuri į ligoninę atvyko gimdyti ir pasirinko natūralų gimdymą, nemanė, kad pateks į nekvalifikuoto gydytojo rankas. Gimus kūdikiui medikė pamanė, kad vis dar nepasišalino placenta, todėl pati bandė jėga ją ištraukti. Išsilavinimo arba patirties stoka lėmė, kad vietoje placentos, gydytoja jėga plėšė moters gimdą.

Dėl didžiulio fizinio skausmo, šoko organizmui ir vidaus organų pažeidimo, jauna mama paniro į komą, o širdžiai neatlaikius tokios būsenos, netrukus jos gyvybė užgeso.

Skelbiama, kad kūdikis tuo metu jau buvo padėtas mamai ant krūtinės, prieš mirtį A. Tepikina dar spėjo pamatyti savo gimusį mažylį.

Atlikus išsamų tyrimą paaiškėjo, kad dar gimdant turėjo būti imtąsi specialių priemonių, kadangi moters placenta nebuvo tinkamoje padėtyje. Galiausiai patvirtinta, kad gimus kūdikiui, moteriai turėjo būti suleidžiama nuskausminamųjų, suteikiama pilna anestezija ir tik tuomet bandoma šalinti placentą.

Gimdą ištraukusi gydytoja pati suprato, ką padarė ir dar bandė ją sukišti atgal.

Netoliese gimdymo palatų jaunos mamos ir kūdikio laukė gimdyvės artimieji. Jie teigė, kad girdėjo paniškus moters riksmus ir klyksmus, tačiau susijaudinę manė, kad tai – dėl itin skausmingo gimdymo. Gimdyvės artimieji dar iki šiol sunkiai renka žodžius suvokdami, kad girdėjo mirštančios dukters riksmus dėl didelio fizinio skausmo. Jie tvirtina papildomai kelsiantys ieškinį, kad medikė niekuomet nebegalėtų dirbti jokioje gydymo įstaigoje.

Kūdikis šiuo metu auga su gimdyvės sutuoktiniu ir jos šeima.

ANGLIJA.today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite