Angle down Atgal

Dėl gaisro Alytuje pasekmių gyventojai raginami palikti namus

Šiandien vykusio Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu aptarta gaisro Pramonės rajone situacija. Ore nustatyta normą viršijanti taršos riba, todėl gyventojai raginami išvykti iš namų, o įmonės – nutraukti veiklą.

Alytaus miesto savivaldybė skelbia, kad spalio 18 d. vakarą, perkėlus stotį į Miklusėnus (Putinų g. 2), išmatuotos labai aukštos kietųjų dalelių KD10 ir KD2,5 bei benzeno koncentracijos aplinkos ore. Spalio 19 d. KD10 paros ribinė vertė (50 mikrog/m3) gali būti viršyta kelis kartus.

Dėl susidariusios grėsmingos situacijos Ekstremalių situacijų komisija prašo Miklusėnų gyventojų šiandien išvykti iš namų, nepamiršti uždaryti langų ir išjungti vėdinimo sistemas, nepalikti gyvulių lauke. Siekiant užtikrinti šios gyvenvietės gyventojų turto saugumą visą parą joje patruliuos policijos pareigūnai.

„Šiandien mieste oro taršą matuojanti mobili laboratorija bus perkelta į Naująją gatvę ir pastatyta ties Alytaus sporto ir rekreacijos ir sporto centru. Tam, kad oro taršą vienu metu būtų galima išmatuoti keliose miesto vietose, iš Klaipėdos bus atvežta dar viena mobili oro taršą matuojanti laboratorija. Atkreipiame Alytaus miesto gyventojų dėmesį, kad apie 18 val. vėjas gali pasisukti miesto link, todėl prašome alytiškių uždaryti langus, išjunkite vėdinimo sistemas ir esant galimybei išvykite iš namų. Negalinčių to padaryti, prašome būti namuose ir neiti į miestą“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Ekstremalių situacijų komisija taip pat rekomenduoja Pramonės rajone esančioms įmonėms stabdyti veiklą. Alytaus miesto savivaldybė gavo informacijos, kad kai kurios šiame rajone esančios įmonės nepaiso komisijos rekomendacijų, todėl šiandien Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir administracijos direktorius Rolandas Juonys lankysis Pramonės rajono įmonėse ir patikrins situaciją, o rekomendacijų nepaisančių įmonių prašys tuoj pat stabdyti veiklą.

O alytiškiai socialiniame tinkle jau dalijasi nuotraukomis, kuriose matomos labai skaudžios pasekmės gamtai. Vienoje nuotraukoje užfiksuoti negyvi paukšteliai. Tai galimai nutiko dėl gerokai padidėjusios oro taršos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite