Angle down Atgal

Dėl „Europos burių“ apdovanojimų varžosi dvylika geriausių projektų

Finansų ministerijos iniciatyva devintą kartą bus įvertinti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei kuriantys Europos Sąjungos (ES) fondų lėšomis finansuojami projektai. Šiuo metu jų įgyvendinama bemaž 4500, tačiau tik patys geriausi birželio 29 d. bus apdovanoti „Europos burių“ statulėle.

„Už kiekvieno nominuoto projekto, įgyvendintos iniciatyvos, įdiegtos inovacijos, sukurtos darbo vietos yra žmonės, turintys idėjų ir ryžto. Be jų kūrybiškumo, įkvėpimo ir sunkaus darbo, vargu, ar galėtume tikėtis realių ir matomų pokyčių šalies ekonomikoje bei kiekvieną iš mūsų supančioje kasdieninėje aplinkoje“,- sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Iš trisdešimties pateiktų projektų vertinimo komisija atrinko dvylika, kurie varžosi keturiose „Europos burių“ kategorijose: „Už investicijas į žmogų“, „Už proveržį į užsienio rinkas“, „Už inovatyviausius sprendimus“ ir „Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą“. Nugalėtojus išrinks gyventojai, internete atiduosiantys savo balsus, jų manymu, sėkmingiausiems ir patraukliausiems projektams. Tuo metu, penktasis „Europos burių“ apdovanojimas keliaus į komisijos favorito rankas – jį laimėti gali bet kurioje kategorijoje nominuotos iniciatyvos.

Vertinimo komisiją šiemet sudaro socialiniai-ekonominiai partneriai, ekspertai, nuomonės lyderiai: Kęstutis Jankauskas, LVK generalinio direktoriaus pavaduotojas, Giedrė Švedienė, LPK vykdomoji direktorė, Žygimantas Mauricas, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto vyr. lektorius, žurnalistas, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Aurimas Perednis.

„ES investicijų nauda akivaizdi - kuriamos naujos darbo vietos, mažėja socialinė atskirtis, diegiamos inovacijos, skatinamas verslumas, gerinamos švietimo, sveikatos, susisiekimo paslaugos. „Europos burių“ apdovanojimai suteikia galimybę tiek ekspertams, tiek visuomenei įvertinti tai, kas jau nuveikta ir skirti balsą tiems, kurių projektai aktualiausi, o indėlis į Lietuvos ateitį didžiausias“, - teigia finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Tarp pretendentų į apdovanojimus šiemet ne vien didmiesčiuose įgyvendinami projektai, bet ir iniciatyvos iš Kupiškio, Alytaus, Varėnos. Tarp finalininkų - ir valstybinių institucijų, tokių kaip Valstybinės mokesčių inspekcijos, Kupiškio rajono ir Vilniaus miesto savivaldybių, vykdomi projektai.

Kviečiame dalyvauti „Europos burių“ rinkimuose ir atiduoti savo balsus už pažangiausius ir aktualiausius projektus Lietuvai. Balsuoti galima iki birželio 26 d. „Europos burių“ apdovanojimai vyks birželio 29, Raudondvario dvare.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite