Dėl augintinio gyvybės kovojęs M. Sėjūnas nusivylė veterinarais: saugokitės šundaktarių aferistų

Vilnius
Mindaugas Sėjūnas © „Facebook“
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Garsus prodiuseris, aktorius ir laidų vedėjas Mindaugas Sėjūnas keletą mėnesių gyvena įtampoje - jo mylimas augintinis sunkiai serga. Vis dėlto kreipęsis į veterinarus M. Sėjūnas neslėpė pykčio – per specialistų neatidumą jis vos neprarado keturkojo bičiulio.

Savo „Facebook“ profilyje televizijos laidų vedėjas pasidalijo dramatiška žinute apie mylimo augintinio sveikatą. Jis svarstė, kodėl ne visi veterinarinės medicinos diplomą gavę asmenys gali būti veterinarais.

„Saugokitės šundaktarių. Atliekame pastarojo meto, o tiksliau keturių mėnesių veterinarijos paslaugų analizę ir galvojam... kas tokie tie, kurie save vadina veterinarais? Mintyse suku kelių mėnesių filmą atgal. Viskas prasidėjo prieš Velykas. Šuns kosulys dieną. Naktį, o ypač atsigulus. Sunkus kosulys ir dusulys. Klinika Kaune. Kraujo tyrimai, specialisto konsultacija. Diagnozė: neaiškios kilmės uždegimas ir skirtas daugeliui žinomas tradicinis augalinis vaistinis preparatas, suleidžiami kažkokie priešuždegiminiai. Susimoki ir eini „švęsti“, – rašė jis.

Visgi šv. Velykų naktį kosulys vėl pasikartojo, tad netrukus šeima nuvyko į kitą kliniką Vilniuje ir atliko rentgeną. Čia veterinarijos klinikos gydytojams nerimą sukėlė augintinio plaučiai.

Kitą naktį augintinio sveikata dar pablogėjo, todėl ryte sunerimusi šeima aplankė kardiologą, kuris, įvertinęs visų anksčiau atliktų tyrimų medžiagą, nustatė, jog tai galimai yra trachėjos uždegimas.

„Suleidžiami vaistai, rekomenduojama duot triksart daugiau pertusino. Kosulys turi praeit per tris dienas. Valio! Susimoki ir išeini.

Kitą naktį kosulys buvo tik baisesnis ir prasidėjo dusulys. Lekiam į naktį budinčią kliniką. Patikrinama širdis, plaučiai ir suleidžiami vaistai. Kosulio priežastis nustatyta. Daug sumoki ir eini namo. Šuo toliau dūsta. Kitą dieną vėl važiuojame į kliniką pakartotinam rentgenui. Šuo kriokia, o iš burnos jau bėga raudoni skysčiai. Tokį jį vartome ant stalo, nors tai mirtinai pavojinga. Atliekamas rentgenas. Jis vos kvėpuoja, raudonos išskyros bėga ant grindų, o panelė laksto ir valo, kad būtų gražu. Klausiau gydytojų, ką daryti. Žalius chalatus vilkintys veterinarijos gydytojai tik sustoję ratu gūžčioja pečiais“, – prisimena žinomas vyras.

Anot jo, gydytojai pripažino, jog nežinojo, kaip padėti kenčiančiam šuniui. Taip dar kartą paklojęs nemažą sumą ir negavęs atsakymo jis pats turėjo paimti į rankas šunį ir nešti jį į automobilį, nes dėl sparčiai blogėjančios sveikatos būklės augintinis pats jau nebepaėjo.

„Vėliau paskambina kardiologas. Tikras. Liepia greitai vežti į jo kliniką, nes jam jau iš kelių sakinių aišku, kad čia ne kosulys, o širdis ir reikia skubios reanimacijos. Gyvybė per dieną išgelbėjama. Taip su priežiūra smagiai gyvenome keturis mėnesius.

Gal tas tikrasis kardiologas labai nepyksta kai aš pykstu, kad jis nepadeda kenčiančiam šuniui, nes padėti nebėra kuo, bet norėčiau paklausti tų kitų, kurie save vadina veterinarais. Kas jums leido užsivilkti žalius chalatukus ir vaidinti save medikais? Kas jums suteikė teisę suspaudyti sumas sąskaitai už nesuteiktas ir blogai suteiktas paslaugas? Kokio velnio imituojant darbą ir nenukreipiat pas specialistą, jei nieko neišmanote? Marketingas? Nusispjaut man į jūsų marketingą, nes dabar mes jums pateiksim atgalines sąskaitas. Už visišką nekompetencija. Už nusikalstamą nekompetenciją. Kiekvienas asilas pagal tuos požymius, kuriuos čia aprašiau, panagrinėjęs google iškart suras, kad tokiais atvejais pirmiausia reikia žiūrėt širdį. Bet jūs juk žiūrėjote. Ir klausėte. Ir negirdėjot nei karkalų plaučiuose, ir nesusiskaičiavot padidėjusio pulso, kas buvo plika akim matoma, ir nežinot, koks turi būt kvėpavimo ritmas ir ką signalizuoja kvėpavimas padažnėjęs dvigubai? Tai – veterinarijos pagrindai.

Jei nemokate skaityti, tingite pasidomėti klinikiniais požymiais ir esate mažaraščiai, nusivilkite žalius chalatukus, apsivilkite oranžines liemenes ir eikite kasti griovių. Bus daugiau naudos ir mažiau žalos“, – piktinosi jis.

Išgyvenęs tikrą košmarą M. Sėjūnas įspėjo, jog gražus internetinis puslapis dar nereiškia, kad klinikoje lauks profesionalūs veterinarai.

„Tai gali būti ir savamokslių aferistų prieglauda. Taupykite pinigus ir saugokite savo ir augintinio sveikatą bei ieškokite tikro gydytojo“,– tikino jis.

Alfa.lt