Angle down Atgal

Degtukais užkurtas meno perversmas

Veikli Griškabūdžio bendruomenė kartu su gimnazija ir menininkės Eglės Tamulytės (aka. Aglaja Ray) asociacija „Šaltmiros gyvenimo mokykla" įgyvendino tai, kas nėra įprasta: drastiškai pakeitė seną, dvidešimt metų nenaudotą sovietinio pastato išvaizdą, kuriame dabar įsikūrusi E. Tamulytės vadovaujama meno studija ir atvira erdvė „Šaltmiros gyvenimo mokykla".

„Sienų meno festivalis DEGTUKAI“ suvienijo Griškabūdžio, Žvirgždaičių ir Barzdų jaunimą kilniam tikslui – pastato sienų renovacijai. Jaunimas prisidėjo prie estetinio Griškabūdžio miestelio vaizdo gerinimo, darant jį patrauklesnį tiek patiems gyventojams, tiek miestelio svečiams. Savaitę trukęs darbingas ir linksmas festivalis neprailgo, kiekviena diena buvo kupina dalyvių juoko ir šypsenų. Po kūrybinio darbo tapant ant sienų, festivalio dalyviai galėjo papramogauti, žiūrėti filmus, pasižvalgyti po menininkės Aglajos Ray drobių parodą (www.aglajaray.com). Vyko susitikimai ir diskusijos su svečiais, meno dirbtuvės, dalyviai aplankė J. Jablonskio tėviškę, susipažino su daug įdomių žmonių ir bendraminčių, praturtino žinių bagažą.

„Gyvenimo mokyklą“ aplankė grafičių (ang. Graffiti) meistras Kipras (@trexustrexus), kuris vaikus supažindino su grafiti menu ir ant pastato nupiešė žavų Jono Jablonskio portretą, degtukus, kaligrafiškus tekstus.

Galbūt, daugumai kilo klausimas, kodėl sienų meno festivalis pavadintas „DEGTUKAI“. Festivalio tema ir tikslas orientuotas ne tik į meno realizavimą, bet ir į susipažinimą su kalbininku Jonu Jablonskiu. Iš tiesų Griškabūdyje stovi paminklas didžiajam lietuvių kalbininkui pagerbti, be to Rygiškėse yra J. Jablonskio tėviškės sodyba. Todėl „Šaltmiros gyvenimo mokyklos“ sienos padengtos piešiniais, kurie atspindi kalbininko sugalvotus žodžius ar kitas jo pasakytas mintis, pavyzdžiui, pagrindinę festivalio frazę – degtukai. Taip pat piešiniuose vaizduojami tam tikri daiktai, turėję ryšį su Jonu Jablonskiu. Pastato sienos įamžintos lietuvių kalbos pėdsakais, o fasadą puošia kalbininko atvaizdas, kuris prasmingai ir šiltai pasitiks miestelio gyventojus bei svečius.

Galiausiai, Liepos 18 dieną „Šaltmiros gyvenimo mokykla“ virto menu alsuojančia erdve ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Savaitės triūsas atsipirko ir senas sovietinis pastatas pasikeitė neatpažįstamai. Festivalio uždarymo metu, projekto organizatoriai, vykdytojai, pagalbininkai ir svečiai nesitvėrė džiaugsmu ir gėrėjosi neįtikėtinais rezultatais. Dalyvius kalbinusi Rima Rauktienė atskleidė, jog „Gyvenimo mokyklos įkūrėja E. Tamulytė nuoširdžiai dėkojo visiems už visokiausią indėlį, o jos kūno kalba išdavė, jog ji labai laiminga!“ Bendruomenės centro pirmininkė Agnė Paškauskienė džiaugėsi bendryste, žmonių pagalba, o seniūnas Saulius Naumavičius, teigė, nebeatpažįstąs Griškabūdžio (R. Rauktienė). Atrodo, kad festivalio dalyvių darbas suteikė ne tik estetinės, bet ir emocinės vertės, įprasmino bendruomenės ryšį, lavino meno suvokimą bei suteikė žinių apie kalbininką J. Jablonskį ir jo darbus. Visi važiuojantys pro Griškabūdį stabtelkite pasigrožėti naujai atgimusiu meno židiniu.

Tiems, kuriuos sudomino „Sienų meno festivalis DEGTUKAI“ kviečiu peržiūrėti pasiruošimo festivaliui vaizdo įrašą. Taip pat pasekti „Šaltmiros gyvenimo mokyklos“ socialinius tinklus, galėsite sužinoti apie naujai organizuojamus projektus ir kitas veiklas, pamatyti daugiau nuostabių festivalio akimirkų:

https://www.instagram.com/gyvenimo_mokykla/

https://www.gyvenimo-mokykla.com/

https://www.facebook.com/GyvenimoMokyklaNews

Šio inovatyvaus projekto organizatorius yra Griškabūdžio bendruomenės centras, o jo partneriai tai Šakių rajono Griškabūdžio gimnazija (mokykla@griskabudzio.sakiai.lm.lt) bei asociacija „Šaltmiros gyvenimo mokykla", prezidentė Eglė Tamulytė (info@gyvenimo-mokykla.com).

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite