Skaitytojo nuotr.
Angle down Atgal

Degalinės klientas pasipiktino dėl joje pardavinėjamų pistoletų

Į portalą Alfa.lt kreipėsi skaitytojas Andrius, kurį nustebino vienoje iš sostinės degalinių pardavinėjami pneumatiniai pistoletai.

„Vienoje iš Vilniuje esančių „Alaušos“ degalinių užsukęs užsipilti kuro pastebėjau prekystalį, kuriame pardavimui buvo išstatyti pistoletai. Jie stovėjo itin matomoje vietoje – prie pat kasos. Lentynose greta pistoletų buvo išstatyti ir dujų balionėliai savigynai bei daiktas, panašus į teleskopinę lazdą.

Esu nemažai keliavęs po pasaulį, tačiau pamatyti, kad degalinėje būtų prekiaujama tokiais dalykais, dar neteko. Nežinau, ar legalu prekiauti tokiais daiktais, veikiausiai degalinės vadybininkai, atsakingi už prekių asortimentą, viską pasvėrė, kad nebūtų pažeidžiamas įstatymas, tačiau, vadinasi, jaunuolis gali nusipirkti šį ginklą ir jį atsinešti į mokyklą, žaisti su juo kieme ar net šaudyti į gyvūnus. O galbūt imlesnis vaikas jį nusipirks ir permontuos taip, kad jo šaunamoji galia viršys įstatyme leidžiamas normas?“ – svarstė skaitytojas.

Vienas iš degalinėje parduodamų pistoletų buvo 1,6 džaulio galios. Lietuvos policijos departamento Viešosios policijos valdybos Licencijavimo skyriaus viršininkas Audrius Čiupala paaiškino, kokį pavojų gali sukelti tokie pistoletai.

„Pagal įstatymą, mažiausiai pavojingos D kategorijos ginklams priskiriami ginklai, kurių šaunamoji galia yra nuo 2,5 džaulio. Prietaisai, kurių galia nesiekia šios ribos, turbūt turėtų būti vertinami kaip žaislai.

Airsoft ginklai išvaizda yra labai panašūs į tikrus ginklus, tačiau kaip ginklas ši prekė nėra kontroliuojama, – komentavo A. Čiupala. – Tie ginklai nėra mirtini, bet žalą sveikatai jie gali sukelti, nes šaudo plastikiniais šratukais. Tai priklausytų, kur jis pataikytų.“

Seimo narys Simonas Gentvilas praėjusiais metais buvo įregistravęs įstatymo projektą, pagal kurį buvo siūloma padidinti amžiaus cenzą ginklų įsigijimui iki 18 metų. Tuomet šį siūlymą parlamentaras motyvavo tuo, jog Vyriausybės pateiktas įstatymo projektas, kuriuo paaugliams nuo 16 metų galima įsigyti ginklus, šiurkščiai prieštarauja JT Vaiko teisių konvencijai.

Paprašytas įvertinti degalinės prekybos pistoletais faktą, S. Gentvilas suabejojo, ar toks verslo atstovų elgesys yra etiškas.

„Tai yra kenksmingi produktai, ypač vaikams, ir jie turėtų būti sertifikuojami. Degalinės neturėtų prekiauti tokiais dalykais. Reikėtų atsakingoms tarnyboms kelti klausimą, ar tokie produktai nėra kenksmingi vaikams. Vaikai juk linkę pirki tai, kas leidžiama, o tai yra pavojingi dalykai. Verslininkai turi jausti atsakomybę už tai, kuo jie prekiauja ir turi būti sveikas protas“, – teigė S. Gentvilas.

Degalinės „Alauša“ atstovai šios situacijos nekomentavo.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite