R. Lukoševičiaus nuotr.
Angle down Atgal

Debiutiniame bėgime Pagėgiuose – pavyzdys vaikams ir pažadas augti

Pažinti nuošalų Lietuvos kampelį ir sudalyvauti pusmaratonio iššūkyje į Pagėgius sekmadienį susirinko beveik 100 bėgikų. „Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ debiutu pasidžiaugę organizatoriai kitais metais visą dėmesį skirs dalyvių skaičiaus didinimui.

„Mažosios Lietuvos pusmaratonis“ kartu buvo ir aštuntasis Lietuvos bėgimo taurės etapas, kurio iššūkį priėmę susidūrė su netikėta vasariška kaitra.

„Bėgant buvo gana karšta – 28 laipsniai. Vasarą gal nebūtų taip neįprasta, bet kai po žiemos, dar bėgikai nepratę. Vyriausias 75 metų bėgimo dalyvis pusmaratonį įveikė per 2,5 valandos, tai jam buvo tikrai sunku. Kita vertus, Aurimas Rimkus net tokiomis sąlygomis atstumą nubėgo per kiek daugiau nei per valandą“, – pasakojo vienas iš renginio organizatorių Dainius Kinderis.

Debiutinio „Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ nugalėtoju tapo Aurimas Rimkus („Stadija“), 21 km įveikęs per 1 val. 16 min. 3,4 sek. Antrąją vietą užėmė Aurimas Skinulis („Kauno BMK“, 1:20.53,5), trečiąją - Virgilijus Muralis („Jonava Maratonas“, 1:21.39,2).

Moterų grupėje pirma finišo liniją kirto Dalia Lukošienė („Lukas“, 1:36.43,6), antra buvo Romualda Kondratienė („Stadija“, 1:37.07,2), trečia – Eglė Galimovienė („Bėgimo klubas“, 1:39.08,3).

Anot D. Kinderio, „Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ data sutapo su „Vilties“ bėgimu Klaipėdoje, o du bėgimai tame pačiame regione nėra gerai.

„Padarėme išvadas, kitais metais keisime renginio datą, kad nesutaptų su didžiaisiais bėgimais, – sakė vienas iš organizatorių. – Pagrindinė idėja - išjudinti sportinį gyvenimą Pagėgių krašte, tikimės, kad tai gera pradžia. Viliamės, kad vietiniai, vaikai ir vyresnieji pradės sportuoti. Kitais metais sieksime masiškesnio bėgimo“.

Prie to turėtų prisidėti ir Pagėgių vaikų globos namų auklėtinių įtraukimas į renginį. Šįmet jie prižiūrėjo trasą, padėjo organizatoriams.

Po aštuonių Lietuvos bėgimo taurės etapų klubų įskaitoje pirmauja „Bėgimo klubas“ (6588 tšk.), antras - „Lukas“ (5958 tšk.), trečias - „Stadija“ (5569 tšk.).

Devintasis Lietuvos bėgimo taurės etapas – „Šėtos bėgimas“, skirtą Šėtos miestelio 657-osioms metinėms paminėti, – vyks gegužės 26 dieną.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite